Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Noc z Mikołajem

Utworzono dnia 07.12.2016
Czcionka:

Noc z 2 na 3 grudnia była dla nas pełna niespodzianek, ponieważ przy współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową w Kiełczewicach Górnych organizowaliśmy "Noc z Mikołajem". W spotkaniu wzięło udział ok. 75 dzieci oraz 8 nauczycieli - opiekunów.

Zgromadzonych uczniów powitaliśmy uroczyście odczytując list od Świętego Mikołaja, który z racji zbliżających się Mikołajek był strasznie zapracowany i nie mógł wspólnie z nami się bawić, jednak miał dla nas niespodziankę - podczas wizyty w szkole ukrył dla nas prezent - niespodziankę. Żeby go odnaleźć musieliśmy jednak rozwiązać szereg zadań, które przybliżały nas do odkrycia tajemniczego miejsca. Aby wszystko odbyło się sprawnie postanowiliśmy dokonać podziału uczestników na drużyny, dzięki czemu gościliśmy Śnieżne Bałwanki, Sopelki Lodowe, Szybkie Renifery, Waleczne Trolle, Śnieżynki oraz Zwinne Elfy.

Już pierwsze zadanie wymagało zaangażowania wszystkich dzieci. Przedstawiciele drużyn losowali koperty z zagadkami, których rozwiązanie należało przedstawić w formie plakatu. Po kilkunastu minutach skupionej pracy naszym oczom ukazały się prawdziwe arcydzieła - portrety Mikołaja - każdy inny, a tym samym wyjątkowy i niepowtarzalny.

Kolejne zadanie i kolejne emocje. Należało pomóc niezdarnemu Mikołajowi naprawić porwaną ozdobę choinkową. Podczas tego zadania okazało się, że dzieci potrafią świetnie ze sobą współpracować. Każdy w skupieniu łączył ze sobą kolorowe paseczki, starając się żeby to właśnie jego drużyny łańcuch okazał się jak najdłuższy. Jury fachowym okiem mierzyło i przyznawało punkty, które wędrowały na specjalną mroźną tablicę punktacyjną.

Przekonaliśmy się, że Mikołaj ma wiele talentów o których istnieniu nie zawsze pamiętamy. Przecież rozwożąc prezenty często musi wykazywać się nie lada celnością wrzucając je z sań do niekiedy bardzo wąskich lub wysokich kominów. My również sprawdzaliśmy naszą celność i rzucaliśmy własnoręcznie wykonanymi  kulami śnieżnymi do celu. Okazało się, że nie jest to takie proste zadanie. Podobnie jak pakowanie prezentów, tym bardziej że to były bardzo nietypowe prezenty, a dokładnie najmniejszy bądź największy przedstawiciel z każdej drużyn. Znów kreatywność dzieci zaskoczyła nas baaardzo pozytywnie.

Nie mogło również zabraknąć konkurencji z książką w tle. W opowiadaniu A. Grabowskiego pt. "List do św. Mikołaja" wyszukiwaliśmy o co prosiły dzieci Mikołaja, w napisanym do niego liście. Pomagaliśmy także szukać właściwą drogę w labiryncie.

Salwy śmiechu wzbudziła wśród uczestników kolejna konkurencja, a mianowicie wyścigi zaprzęgów reniferów. Zadaniem każdej drużyny było w jak najkrótszym czasie przetransportowanie Mikołaja w saniach do celu. Były widowiskowe ślizgi, chodzenie na czworakach, ale nikt się nie poddawał. Dzielnie walczyli o punkty dla swoich drużyn. Podsumowaniem było sprawdzenie wiedzy uczestników spotkania o tradycjach świątecznych oraz o samym Mikołaju. Jednak wszyscy i ten egzamin zdali śpiewająco. Po zliczeniu głosów okazało się że zwyciężyły Śnieżynki, ale wszyscy byli zwycięzcami - w końcu liczy się przede wszystkim dobra zabawa, a tej nie brakowało.

Przyszedł czas, kiedy młodsi uczestnicy zabawy nas pożegnali i udali się pod opieką rodziców do swoich domów. My zaś pozostaliśmy w szkole razem z uczniami klas IV-VI, gdyż to nie był jeszcze koniec niepodzianek - wkońcu mieliśmy spędzić w szkole całą noc. Po kolacji ufundowanej przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Strzyżewicach spotkaliśmy się wszyscy na korytarzu, który zamienił się w tym czasie w salę kinową. Wspólnie obejrzeliśmy film animowany o perypetiach zwierzaków domowych i po 23:00 udaliśmy się na zasłużony odpoczynek. Wytrwali nie zmrużyli oka do 4:00 godziny i co ciekawe, nikt nie zaspał na wspólne śniadanie o godz. 7:30. Zgodnie możemy stwierdzić, że to była intensywnie spędzona noc.

Noc z Mikołajem

Utworzono dnia 07.12.2016, 21:52

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Grudzień 2018
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Imieniny

Godziny pracy biblioteki w Strzyżewicach

Poniedziałek 8:00 - 16:00

Wtorek 8:00 - 16:00

Środa 10:00 - 18:00

Czwartek 7:30 - 15:30

Piątek 8:00 - 18:00

Sobota 8:00 - 13:00

 

 

 

Zapraszamy