Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

Dzień pełen atrakcji...

Utworzono dnia 13.06.2017

Ostatnie spotkanie Maluchów odbyło się w plenerze. Gościliśmy w Stajni Promesa, gdzie organizatorzy przygotowali dla nas szereg niespodzianek. Oprócz obowiązkowej przejażdżki na koniku, dzieci poznały całą wielką rodzinę mieszkającą w Stajni, ze źrebakiem Oreo na czele. Mogły również pomalować sobie buźki, uczestniczyć w konkurencjach sportowych i pobawić się w berka. Wyjazdowe spotkanie było spóźnionym Dniem Dziecka, na które warto było czekać :-) Dziękujemy Pani Emilce za doskonałą zabawę.  

czytaj dalej na temat: Dzień pełen atrakcji...

NOWOŚCI WYDAWNICZE DLA DOROSŁYCH

Utworzono dnia 12.06.2017

Drodzy Czytelnicy serdecznie zapraszamy po nowości wydawnicze !

                                                               

czytaj dalej na temat: NOWOŚCI WYDAWNICZE DLA DOROSŁYCH

Koszulki z fantazją

Utworzono dnia 12.06.2017

W sobotnie zajęcia, 10 czerwca, znowu w bibliotece było wesoło bowiem spotkaliśmy się z uczestnikami młodszej grupy, by wyczarować tym razem kolorowe koszulki.

Każdy przyniósł z domu bluzkę w jasnym kolorze, na której mogliśmy dać się ponieść fantazji. Dzięki temu mieliśmy szansę na stworzenie unikatowych i niepowtarzalnych koszulek.

czytaj dalej na temat: Koszulki z fantazją

NOWOŚCI WYDAWNICZE DLA DZIECI

Utworzono dnia 09.06.2017

Serdecznie zapraszamy po nowości wydawnicze dla naszych najmłodszych Czytelników :)

„Pracowity jak pszczółka”

Utworzono dnia 30.05.2017

O tym, że pszczoły to bardzo pracowite i pożyteczne owady wiedzą wszyscy, a nasze Maluszki miały sposobność przekonać się o tym na ostatnim spotkaniu. Dzieci wysłuchały historyjki o owadach robiących miód dla ludzi, wykonywały sympatyczne pszczółki oraz domki dla nich, czyli ule. Nie zabrakło także chwili na degustację słodkiego miodku. Dziękujemy i zapraszamy na kolejne spotkanie 13 czerwca.

czytaj dalej na temat: „Pracowity jak pszczółka”

Dla Ciebie mamo

Utworzono dnia 29.05.2017

Jako, że w maju przypada jeden z najpiękniejszych dni, kiedy możemy okazać naszym mamom swoją miłość i wdzięczność, my również postanowiliśmy przygotować własnoręczne prezenty. (...) Mamy nadzieję, że naszym mamom spodobały się te upominki.

czytaj dalej na temat: Dla Ciebie mamo

Historia pewnej stonogi…

Utworzono dnia 23.05.2017

Na ostatnim spotkaniu z Maluszkami poznaliśmy historię stonogi, która wybierała się do Białej na pierogi. Po wysłuchaniu wiersza dzieci malowały farbami kolorowe gąsieniczki, wykonywały stonogi z chrupek kukurydzianych, bawiły się w zabawę „idzie, idzie stonoga…”, a w związku z nadchodzącym Dniem Mamy, przygotowały piękne kartki z życzeniami. Dziękujemy za mile spędzony czas i zapraszamy za tydzień.

czytaj dalej na temat: Historia pewnej stonogi…

Biblioteka ma już swoje logo

Utworzono dnia 18.05.2017

W dniu 10 maja 2017 r. komisja konkursowa wyłoniła laureatów konkursu na logo Gminnej Biblioteki Publicznej im. Ewy Kołaczkowskiej w Strzyżewicach.

Na konkurs wpłynęło 7 prac. Każda z nich spełniała warunki formalne ujęte w regulaminie. Komisja konkursowa długo zastanawiała się nad wyłonieniem zwycięskiej pracy.

Ostatecznie zdecydowano, że logo, które stanie się oficjalną częścią identyfikacji wizualnej naszej Biblioteki, powstanie poprzez wykorzystanie pomysłu Michała Pęcaka, ucznia ZSTR im. W. Witosa w Piotrowicach. Wyróżnienie zaś powędrowało do Karoliny Rycerz, uczennicy Gimnazjum przy ZS w Bystrzycy Starej.

czytaj dalej na temat: Biblioteka ma już swoje logo

„W dniu twojego święta Mamo…”

Utworzono dnia 17.05.2017

W związku ze zbliżającym się Dniem Matki nasze czwartkowe zajęcia z rękodzieła poświęciliśmy na własnoręczne wykonanie kartek dla naszych kochanych mam. Oprócz wklejenia wierszyka na tę specjalną okazję każdy mógł dopisać w niej coś od siebie. W czasie zajęć uczestnicy mieli także okazję nauczyć się tworzenia oryginalnych ozdób z papieru przy użyciu „Big Shota”. Przygotowane elementy posłużyły nam w dalszej części spotkania do dekoracji pocztówek i kopert. Mam nadzieję, że nasze małe dzieła spodobają się obdarowanym mamom, a my spotkamy się równie licznie na kolejnym spotkaniu, na które serdecznie zapraszam.

CZYTELMANIA DRUGA EDYCJA

Utworzono dnia 17.05.2017

Czytelmania to kampania na rzecz wspierania czytelnictwa, która w Publicznej Szkole Podstawowej im. Rodziny Rohlandów odbyła się już po raz drugi. Jej głównym celem jest wykreowanie mody na czytanie i reanimacja pierwotnej wartości książki. W tym roku odbyła się w ramach tygodnia bibliotek. Uczniowie wraz z nauczycielami przez cały tydzień podczas lekcji czytali książki, które zostały wybrane specjalnie dla nich. Cała społeczność szkolna  bardzo aktywnie włączyła się w zaproponowane działania. Nikogo nie trzeba było przekonywać do czytania.  Na spotkaniu klas 0 – III w bibliotece, dzieci zaprezentowały przeczytane książki swoim kolegom. Pomysłowość i kreatywność klas przerosła wszelkie oczekiwania. Czytelmania zamieniła się we wspaniały festiwal czytania.

czytaj dalej na temat: CZYTELMANIA DRUGA EDYCJA

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Styczeń 2018
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imieniny

Godziny pracy biblioteki w Strzyżewicach

Poniedziałek 8:00 - 16:00

Wtorek 8:00 - 16:00

Środa 10:00 - 18:00

Czwartek 7:30 - 15:30

Piątek 8:00 - 18:00

Sobota - 8:00 - 14:00

 

 

Zapraszamy