Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

FERIE W BIBLIOTECE W ŻABIEJ WOLI

Utworzono dnia 15.02.2018

W tym roku na uczestników ferii w bibliotece czekało wiele atrakcji. Uczniowie zebrani w bibliotece mogli na warsztatach plastycznych przygotować kartki walentynkowe, oraz łapacze snów z różnorodnych i kolorowych materiałów plastycznych. Trzeba przyznać, że dzieci spisały się na medal i stworzyły prawdziwe dzieła sztuki. To jednak nie wszystko dzięki współpracy z Panem Mariuszem Trzcińskim dzieci poznały zasady działania drukarki 3D, miały również do dyspozycji robota, którym metodą prób i błędów nauczyły się sterować choć nie jest to takie proste. Na zakończenie dzieci uczestniczące w zajęciach w bibliotece mogły się po prostu wykrzyczeć - oczywiście wszystko w celach naukowych. Dziękujemy wszystkim za przybycie i dobrą zabawę. Zapraszamy za rok!

 

czytaj dalej na temat: FERIE W BIBLIOTECE W ŻABIEJ WOLI

Warsztaty kosmetyczne

Utworzono dnia 12.02.2018

W piątek 9 lutego w naszej bibliotece odbyły się dość nietypowe warsztaty, były to warsztaty kosmetyczne, które prowadziły panie Agnieszka Wiśniewska i Edyta Królikowska. Uczestniczki spotkania dowiedziały się jak w prawidłowy sposób pielęgnować skórę twarzy, jakich kosmetyków używać, a których wręcz unikać. Zgłębiały również tajniki robienia makijażu pod fachowym okiem pań prowadzących. Spotkanie miało charakter warsztatowy w związku z czym uczestniczki mogły popróbować swoich sił i umiejętności w praktyce. Dziękujemy serdecznie zarówno paniom, które nas „szkoliły”, jak również wszystkim uczestniczkom za przybycie.

czytaj dalej na temat: Warsztaty kosmetyczne

„Czy stonoga ma sto nóg?”

Utworzono dnia 12.02.2018

O tym jak niezwykłym stworzeniem jest stonoga Maluszki przekonały się ostatnim spotkaniu. Po wysłuchania historii pewnej stonogi, przy pomocy opiekunów wykonywali własne gąsieniczki, malowali też farbami tworząc piękne prace. Nie zabrakło również momentu na wspólny poczęstunek, tym razem były to pyszne pączki, bo za pasem był przecież Tłusty Czwartek. Dziękujemy za przybycie i zapraszamy w najbliższą środę.

czytaj dalej na temat: „Czy stonoga ma sto nóg?”

Mydełka glicerynowe

Utworzono dnia 09.02.2018

Na ostatnich zajęciach z rękodzieła (7 lutego) w bibliotece uczyliśmy się wykonywać ozdobne mydełka glicerynowe. Mogą być wykorzystywane jako ozdoba łazienki, prezent dla przyjaciółki, mamy czy też babci. Są proste do wykonania, a ich przygotowanie może być wspaniałą zabawą.

Na zakończenie wykonaliśmy papierowe pudełeczka, które wypełnione sizalem stanowiły uzupełnienie dla naszych wyrobów.

czytaj dalej na temat: Mydełka glicerynowe

Drodzy Czytelnicy

Utworzono dnia 06.02.2018

Drodzy Czytelnicy nasza biblioteka zakupiła kilka pozycji książkowych - głównie lektur, które poszukiwaliście, w tym. m.in.: „Kłamczucha” M. Musierowicz czy „Mikołajek” Goscinnego & Sempe  . Zapraszamy zatem do odwiedzin  i wypożyczenia.

czytaj dalej na temat: Drodzy Czytelnicy

Łapacze snów

Utworzono dnia 02.02.2018

Łapacz snów to popularna obecnie ozdoba pokoju bądź sypialni o charakterze etnicznym. Niegdyś pełnił rolę amuletu niektórych plemion Indian z Ameryki Północnej.

Współcześnie łapacze snów mogą stanowić prawdziwy amulet lub po prostu ozdobę do pokoju. To niesamowicie efektowny drobiazg, który zachwyca mnogością kolorów, delikatnością piórek i misterną siecią z rzemienia. Powiesić go można nad łóżkiem lub przy wejściu do mieszkania.

My również wykonaliśmy nasze łapacze snów. Jak się okazało było to bardzo pracowite zadanie, jednak chyba nam się udało. Zdjęcia z naszych zajęć zamieszczone są w galerii. Zapraszamy na kolejne spotkanie już we wtorek.

czytaj dalej na temat: Łapacze snów

„Była i nie ma… zima”

Utworzono dnia 31.01.2018

Kalendarzowa zima w pełni, a za oknem wręcz wiosennie, ale że my lubimy zimę to na spotkaniu Maluszków  postanowiliśmy ją sobie „wyczarować” . Oprócz zimowych pejzaży, wykonanych przy użyciu pasty do zębów, bawiliśmy się śnieżkami (papierowymi oczywiście) i robiliśmy „śnieżne kule”. Dziękujemy wszystkim za miłą zabawę i zapraszamy w przyszłą środę.

FERIE W BIBLIOTECE

Utworzono dnia 29.01.2018

„Ptasia stołówka”

Utworzono dnia 24.01.2018

Zima jest trudnym czasem dla ptaków, ponieważ pod śniegową pierzynką ciężko jest im znaleźć coś do jedzenia. W ogrodzie często możemy spotkać wróble, gile, sikory, dzięcioły, kawki  oraz wiele innych. Czasem ptakom nie udaje się przeżyć niskich temperatur i opadów ,  aby im zatem pomóc należy je dokarmiać, o czym dowiedziały się Maluszki na ostatnim spotkaniu.  Dzieci przygotowały własne karmniki i zaopatrzyły je w odpowiedni pokarm, wykonywały też prace plastyczne. Dziękujemy za przybycie i zapraszamy w przyszła środę. 

czytaj dalej na temat: „Ptasia stołówka”

Zima zawitała do biblioteki

Utworzono dnia 20.01.2018

Ponieważ wszyscy wiemy, że powinniśmy starać się być ekologiczni i dbać o środowisko naturalne, a plastikowe butelki rozkładają się bardzo długo, postanowilismy zrobić z nich coś ciekawego. Korzystając z faktu, że za oknem zrobiło się zimowo postanowiliśmy wykonać pingwiny.

Niebawem kolejne zajęcia z rękodzieła, na które już teraz serdecznie zapraszamy.

 

czytaj dalej na temat: Zima zawitała do biblioteki

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Grudzień 2018
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Imieniny

Godziny pracy biblioteki w Strzyżewicach

Poniedziałek 8:00 - 16:00

Wtorek 8:00 - 16:00

Środa 10:00 - 18:00

Czwartek 7:30 - 15:30

Piątek 8:00 - 18:00

Sobota 8:00 - 13:00

 

 

 

Zapraszamy