Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

„W świątecznym nastroju”

Utworzono dnia 13.12.2017

Święta Bożego Narodzenia to czas piękny i niepowtarzalny. Jest to czas, na który czekają nie tylko dzieci ale i dorośli. My też nie mogliśmy się już doczekać w związku z czym na ostatnim spotkaniu z Maluszkami zapanowała przedświąteczna atmosfera.  Dzieci wspólnie z mamami wykonywały piękne kartki z życzeniami  dla najbliższych, malowały choinki, jednak najprzyjemniejszym momentem spotkania było ubieranie żywego drzewka, co sprawiło Maluchom  wiele radości. Dziękujemy i zapraszamy za tydzień.

czytaj dalej na temat: „W świątecznym nastroju”

ANDRZEJKI W BIBLIOTECE

Utworzono dnia 07.12.2017

Na kilka godzin biblioteka w Żabiej Woli zamieniła się w „Krainę Magii” gdyż zostały tam zorganizowane andrzejki. Spotkanie miało na celu poznanie i podtrzymanie tradycji, wzbogacenie wiadomości o zwyczajach andrzejkowych oraz integrację uczniów. Podczas andrzejek została przypomniana historia andrzejek i katarzynek. Biblioteka na te kilka godzin przeistoczyła się w miejsce, gdzie można było za sprawą wróżb, poznać swoją przyszłość. Nie zabrakło również dobrej muzyki, przy której każdy mógł dać popis swoich umiejętności tanecznych.

czytaj dalej na temat: ANDRZEJKI W BIBLIOTECE

ŚWIĄTECZNE WARSZTATY W ŻABIEJ WOLI

Utworzono dnia 12.12.2017

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas. Zapach piernika, choinka błyszcząca jak gwiazdka - to buduje niepowtarzalny klimat. W naszej bibliotece również zagościła magiczna atmosfera dzięki warsztatom świątecznym. Uczniowie klasy III dobrze wiedzą, że biblioteka jest miejscem, gdzie w ciekawy i twórczy sposób można spędzać czas a w pewien grudniowy dzień na moment zamieniła się w pracownię plastyczną w której działo się wiele ciekawych rzeczy.

czytaj dalej na temat: ŚWIĄTECZNE WARSZTATY W ŻABIEJ WOLI

"Święta coraz bliżej..."

Utworzono dnia 04.12.2017

W sobotę, 2 grudnia znowu w bibliotece od rana było pracowicie. Tym razem w warsztatach wzięli udział najmłodsi. Pierwszą część spotkania, poświęconą tematyce scapbookingu, poprowadziła p. Krystyna Wenarska. Dzieci korzystając z gotowych scaprek tworzyły kartki świąteczne. Niektórym tak się spodobała ta technika, że wykonali po kilka niepowtarzalnych prac.

czytaj dalej na temat: "Święta coraz bliżej..."

„Nowości dla naszych Czytelników”

Utworzono dnia 08.12.2017

Drodzy Czytelnicy

zapraszamy po kilka nowości wydawniczych do naszej biblioteki.

Na długie wieczory, bezsenne noce lub do porannej kawy - każdy znajdzie coś dla siebie.

Zapraszamy.

czytaj dalej na temat: „Nowości dla naszych Czytelników”

"Warsztaty dla dorosłych"

Utworzono dnia 04.12.2017

W dniu 1 grudnia w siedzibie biblioteki odbyły się warsztaty ze scrapbookingu dla dorosłych. Spotkanie poprowadziła p. Krystyna Wenarska. Uczestniczki samodzielnie wykonywały kartki świąteczne. Każda z nich okazała się niepowtarzalna i z pewnością dostarczy wiele radości, gdy już trafi do rąk adresata.

czytaj dalej na temat: "Warsztaty dla dorosłych"

"Nowa biblioteka - szkolenia dla bibliotekarzy"

Utworzono dnia 08.12.2017

Pracownicy naszej biblioteki brali udział w warsztatach "Nowa biblioteka - szkolenia dla bibliotekarzy" organizowanych przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Lublinie. Szkolenia zostały dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Partnerstwo dla książki 2017.

czytaj dalej na temat: "Nowa biblioteka - szkolenia dla bibliotekarzy"

„DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA”

Utworzono dnia 04.12.2017

W dniu 27 listopada 2017 r. Filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Kiełczewicach Górnych wraz z Publiczną Szkołą Podstawową i biblioteką szkolną obchodziła „Dzień Pluszowego Misia”. Święto to ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Od tamtej pory nasze pluszowe misie obchodzą swoje urodziny. Dlatego w tym dniu wszystkie misie opuścili swoje zaciszne pokoiki i przybyły wraz z uczniami do szkoły. Sala gimnastyczna zamieniła się w „Misiową Krainę”.

czytaj dalej na temat: „DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA”

Wizyta Świętego Mikołaja…

Utworzono dnia 07.12.2017

Z wizytą do Maluszków przyszedł Święty Mikołaj, co prawda były łzy i okrzyki rozpaczy, ale każde dziecko otrzymało prezent od naszego gościa. Tego dnia dzieci słuchały historii Świętego, wykonywały mikołajowe prace plastyczne, najwięcej radości sprawiły jednak zabawy z chustą. Dziękujemy i zapraszamy za tydzień.

"Książka pod choinkę"

Utworzono dnia 01.12.2017

Drodzy Czytelnicy, mamy dla Was miłą niespodziankę. Kiermasz książek, owszem odbywał się w naszej bibliotece nie raz, ale teraz warto do nas przyjść nie tylko po książkę, zapraszamy do oglądania pięknej dekoracji i oprawy jaką przygotowała młodzież z Zespołu Szkół Techniki Rolniczej w Piotrowicach, wraz z opiekunem – p. Barbarą Budziłowicz. Dzięki naszym gościom w bibliotece zapanował przedświąteczny klimat, za co serdecznie dziękujemy, Czytelników zaś zapraszamy do oglądania i podziwiania pięknej dekoracji.

czytaj dalej na temat: "Książka pod choinkę"

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Lipiec 2018
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Imieniny

Godziny pracy biblioteki w Strzyżewicach

Poniedziałek 8:00 - 16:00

Wtorek 8:00 - 16:00

Środa 10:00 - 18:00

Czwartek 7:30 - 15:30

Piątek 8:00 - 16:00

Sobota - nieczynne

 

 

Zapraszamy