Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

„Ptasia stołówka”

Utworzono dnia 24.01.2018

Zima jest trudnym czasem dla ptaków, ponieważ pod śniegową pierzynką ciężko jest im znaleźć coś do jedzenia. W ogrodzie często możemy spotkać wróble, gile, sikory, dzięcioły, kawki  oraz wiele innych. Czasem ptakom nie udaje się przeżyć niskich temperatur i opadów ,  aby im zatem pomóc należy je dokarmiać, o czym dowiedziały się Maluszki na ostatnim spotkaniu.  Dzieci przygotowały własne karmniki i zaopatrzyły je w odpowiedni pokarm, wykonywały też prace plastyczne. Dziękujemy za przybycie i zapraszamy w przyszła środę. 

czytaj dalej na temat: „Ptasia stołówka”

Zima zawitała do biblioteki

Utworzono dnia 20.01.2018

Ponieważ wszyscy wiemy, że powinniśmy starać się być ekologiczni i dbać o środowisko naturalne, a plastikowe butelki rozkładają się bardzo długo, postanowilismy zrobić z nich coś ciekawego. Korzystając z faktu, że za oknem zrobiło się zimowo postanowiliśmy wykonać pingwiny.

Niebawem kolejne zajęcia z rękodzieła, na które już teraz serdecznie zapraszamy.

 

czytaj dalej na temat: Zima zawitała do biblioteki

TOP 10

Utworzono dnia 08.01.2018

Drodzy Czytelnicy, przedstawiamy Wam ranking dziesięciu najchętniej wypożyczanych książek roku 2017 w naszej bibliotece.

„W karnawale same bale…”

Utworzono dnia 04.01.2018

Pierwsze spotkanie Maluszków w Nowym Roku związane było z karnawałowym „szaleństwem”.  Dzieci wykonywały karnawałowe maski ozdabiając je barwnymi piórkami, brokatami i innymi „świecidełkami”, a nasza biblioteka zamieniła się w salę balową. Była muzyka, a sala przystrojona została kolorowymi balonikami i serpentynami. Dziękujemy za mile spędzony czas i zapraszamy za tydzień.

 

czytaj dalej na temat: „W karnawale same bale…”

Karty biblioteczne

Utworzono dnia 04.01.2018

Drodzy Czytelnicy, od stycznia 2018 r. nasza biblioteka ma dla swoich użytkowników karty biblioteczne. Dzięki nim, mamy nadzieję że już niebawem, będziecie mogli bez wychodzenia z domu monitorować swoją historię wypożyczeń przez Internet, rezerwować upatrzone pozycje a także dokonywać prolongaty, czyli przedłużania terminu zwrotu.

czytaj dalej na temat: Karty biblioteczne

Drodzy Czytelnicy

Utworzono dnia 04.01.2018

Drodzy Czytelnicy, nowa porcja pachnących drukiem książek zawitała do naszej biblioteki. Na najmłodszych czekają kolorowe bajeczki m.in. o zabawnej Maszy, bohaterkach Krainy Lodu czy też opowiadania na dobranoc. Dorośli mogą sięgnąć po nowości z literatury faktu, a także powieści obyczajowej. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. A że to nie koniec niespodzianek jakie dla Was mamy przekona się każdy, kto przekroczy próg biblioteki. Wygospodarowaliśmy bowiem kącik, gdzie każdy może z przyjemnością oddać się ulubionej lekturze. Serdecznie zapraszamy.

czytaj dalej na temat: Drodzy Czytelnicy

Wesołych Świąt

Utworzono dnia 22.12.2017

Warsztaty świąteczne w Filii w Żabiej Woli

Utworzono dnia 22.12.2017

Jak co roku tuż przed świętami w bibliotece organizowane są warsztaty artystycznych, połączone z konkursem czytania. Dzieci w ramach konkursu czytały opowiadania świąteczne. Trzeba przyznać, że poszło im świetnie, trudno było wyłonić laureatów, jednak udało się. Po konkursie uczniowie mogli zrelaksować się przy tworzeniu aniołków z papieru, choinek z patyczków a także ozdób z drzewa brzozowego. Warsztaty upłynęły w milej świątecznej atmosferze oczywiście nie zabrakło kolęd i świątecznych historii.

czytaj dalej na temat: Warsztaty świąteczne w Filii w Żabiej Woli

NOCOWANIE Z MIKOŁAJEM

Utworzono dnia 21.12.2017

W nocy z 8 na 9 grudnia 2017 r. Filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Kiełczewicach Górnych wraz z Samorządem Uczniowskim zorganizowała dla dzieci i młodzieży "Nocowanie z Mikołajem".

Nasi podopieczni bardzo aktywnie spędzili ten piątkowy wieczór. Uczestnicząc w przygotowanych specjalnie dla nich na tą okazje różnych zadaniach plastycznych, wiedzowych oraz sportowych mogli sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności praktyczne.

czytaj dalej na temat: NOCOWANIE Z MIKOŁAJEM

KLUB WESOŁEGO CZYTELNIKA

Utworzono dnia 21.12.2017

Na ostatnim spotkaniu „Klubu Wesołego Czytelnika” nastała iście świąteczna atmosfera. Razem z naszymi klubowiczkami złożyłyśmy sobie świąteczne życzenia, połamałyśmy się opłatkiem i zasiadłyśmy do skromnego poczęstunku. Nastroje jak zwykle były wyśmienite, a świąteczne spotkanie przeplatane było oczywiście rozmowami o naszych ulubionych  lekturach. Na okres Świąt Bożego Narodzenia każda uczestniczka zabrała  do domu wybrane przez siebie książki, które omawiać będziemy przy następnym spotkaniu, już w Nowym Roku.

czytaj dalej na temat: KLUB WESOŁEGO CZYTELNIKA

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Październik 2018
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imieniny

Godziny pracy biblioteki w Strzyżewicach

Poniedziałek 8:00 - 16:00

Wtorek 8:00 - 16:00

Środa 10:00 - 18:00

Czwartek 7:30 - 15:30

Piątek 8:00 - 18:00

Sobota 8:00 - 13:00

 

 

 

Zapraszamy