Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

„Spotkanie z Panią Wiosną”

Utworzono dnia 21.03.2018

Dzisiejsze spotkanie z Maluszkami miało na celu przywołanie wiosny, bo jak widać krajobraz za oknem typowo zimowy. Dzieci malowały portrety Pani Wiosny, wspólnie z mamami wykonały też wiosenne kwiaty. Dziękujemy za mile spędzony czas i zapraszamy za tydzień, mamy nadzieję, że już w wiosennych nastrojach.

Programowanie w bibliotece

Utworzono dnia 16.03.2018

Podczas cotygodniowych zajęć  w bibliotece w Żabiej Woli dzieci będą zdobywały wiedzę dotyczącą programowania, która pozwoli rozwijać kompetencje ponadczasowe takie jak umiejętność pracy zespołowej, precyzyjne wyrażanie myśli i logiczne myślenie. Te umiejętności przydadzą się w wielu dziedzinach niekoniecznie związanych z informatyką. Przy okazji uczniowie zdobędą wiedzę niezbędną do sprawnego poruszania się w przestrzeni internetu, zdobywania wiedzy i rozwiązywania 
czytaj dalej na temat: Programowanie w bibliotece

Nowości dla naszych Czytelników

Utworzono dnia 15.03.2018

 
 
Zapraszamy po kilka nowości wydawniczych do naszych bibliotek...

 

czytaj dalej na temat: Nowości dla naszych Czytelników

"Przyleciały boćki znad dalekich mórz..."

Utworzono dnia 14.03.2018

Wiosnę czuć już powoli w powietrzu, przyroda po zimowym uśpieniu budzi się do życia na nowo.Wśród białych chmur ujrzeć można biało - czarne ptaki z czerwonymi nogami czyli bociany, które są zwiastunem nadejścia wiosny. Drzewa, trawa i kwiaty wystrzelą niebawem feerią barw i zapachów. Malucha na ostatnim spotkaniu przygotowywały się do tej najpiękniejszej pory roku. Założyliśmy mały ogródek siejąc rzeżuchę i sadząc cebulki, a spod naszych zwinnych rączek wyszły piękne przestrzenne bociany. Dziękujemy za przybycie i zapraszamy w przyszłą środę.

czytaj dalej na temat: "Przyleciały boćki znad dalekich mórz..."

„Zajączki, zajączki, zajączki Skakały przez pola i łączki..."

Utworzono dnia 07.03.2018

„Zajączki, zajączki, zajączki
Skakały przez pola i łączki,
Stanęły pod lasem i patrzą
Jak dzieci się bawią i skaczą.
A dzieci podały im rączki
I z dziećmi skakały zajączki.”

 

W związku ze zbliżającymi się Świętami  Wielkanocnymi w minioną sobotę na naszych zajęciach skupiliśmy się na wykonywaniu podobizny jednego z naszych zwierzęcych przyjaciół niewątpliwie kojarzącego się właśnie z tym nadchodzącym okresem świątecznym.

czytaj dalej na temat: „Zajączki, zajączki, zajączki Skakały przez pola i łączki..."

„A to feler... westchnął seler”

Utworzono dnia 05.03.2018

Wiersze Jana Brzechwy to klasyka polskiej literatury dziecięcej. Rymowane przygody warzyw z utworu  “Na straganie” Maluchy poznawały na ostatnim spotkaniu. Po wysłuchaniu historii zabraliśmy się do wykonywania warzyw z masy solnej, powstały też piękne wyklejanki z  bibuły. Dziękujemy za mile spędzony czas i zapraszamy już w najbliższą środę.

Pierwszaki w bibliotece

Utworzono dnia 19.02.2018

Dnia 19 lutego 2018 r. progi biblioteki w Strzyżewicach przekroczyli uczniowie klasy I PSP im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Strzyżewicach – Rechcie, wraz z wychowawczynią – panią Katarzyną Chrząstowską. Co prawda nasi goście byli u nas już nie raz, jednak miło było nam się ponownie spotkać. Pierwszaki zapoznały się z elektronicznym systemem wypożyczania książek, który od stycznia biblioteka prowadzi.

czytaj dalej na temat: Pierwszaki w bibliotece

Tulipany z niespodzianką

Utworzono dnia 17.02.2018

Krepina to bardzo plastyczny i dający wiele możliwości materiał. Można z niej wykonać wiele atrakcyjnych ozdób.

Na naszych sobotnich zajęciach zdecydowaliśmy się na kwiatki, które pięknie udekorują wnętrza, wywołają uśmiech i idealnie sprawdzą się jako prezent. Dodatkowo w środku naszych tulipanów ukryliśmy słodkie niespodzianki.

Koszt ich wykonania jest niewielki, a efekt musicie ocenić sami.

czytaj dalej na temat: Tulipany z niespodzianką

„Różne różności”

Utworzono dnia 16.02.2018

Na ostatnim spotkaniu z Maluszkami świętowaliśmy Walentynki, wykonując kartki dla ukochanych osób i serduszka z masy solnej. A że w najbliższych dniach – 17 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Kota, wysłuchaliśmy historii o trzech kotkach, poznawaliśmy akcesoria i przybory potrzebne do codziennej pielęgnacji tych słodkich stworzeń. Dziękujemy za przybycie i zapraszamy na kolejne spotkanie 28 lutego.

czytaj dalej na temat: „Różne różności”

KIEŁCZEWICE I ŻABIA WOLA W BIBLIOTECE WOJEWÓDZKIEJ

Utworzono dnia 15.02.2018

Na zakończenie ferii zimowych, uczestnicy spotkań w  bibliotece  w Kiełczewicach Górnych i Żabiej Woli mogli pojechać na wycieczkę do Lublina. Zaplanowanych atrakcji było wiele. Na sam początek kino – film pod tytułem „Paddington” przypadł do gustu zarówno młodszym jak i starszym dzieciom. Kolejnym przystankiem była Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego przy ulicy Narutowicza.

czytaj dalej na temat: KIEŁCZEWICE I ŻABIA WOLA W BIBLIOTECE WOJEWÓDZKIEJ

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Grudzień 2018
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Imieniny

Godziny pracy biblioteki w Strzyżewicach

Poniedziałek 8:00 - 16:00

Wtorek 8:00 - 16:00

Środa 10:00 - 18:00

Czwartek 7:30 - 15:30

Piątek 8:00 - 18:00

Sobota 8:00 - 13:00

 

 

 

Zapraszamy