Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

„DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA”

Utworzono dnia 04.12.2017

W dniu 27 listopada 2017 r. Filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Kiełczewicach Górnych wraz z Publiczną Szkołą Podstawową i biblioteką szkolną obchodziła „Dzień Pluszowego Misia”. Święto to ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Od tamtej pory nasze pluszowe misie obchodzą swoje urodziny. Dlatego w tym dniu wszystkie misie opuścili swoje zaciszne pokoiki i przybyły wraz z uczniami do szkoły. Sala gimnastyczna zamieniła się w „Misiową Krainę”.

czytaj dalej na temat: „DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA”

Wizyta Świętego Mikołaja…

Utworzono dnia 07.12.2017

Z wizytą do Maluszków przyszedł Święty Mikołaj, co prawda były łzy i okrzyki rozpaczy, ale każde dziecko otrzymało prezent od naszego gościa. Tego dnia dzieci słuchały historii Świętego, wykonywały mikołajowe prace plastyczne, najwięcej radości sprawiły jednak zabawy z chustą. Dziękujemy i zapraszamy za tydzień.

"Książka pod choinkę"

Utworzono dnia 01.12.2017

Drodzy Czytelnicy, mamy dla Was miłą niespodziankę. Kiermasz książek, owszem odbywał się w naszej bibliotece nie raz, ale teraz warto do nas przyjść nie tylko po książkę, zapraszamy do oglądania pięknej dekoracji i oprawy jaką przygotowała młodzież z Zespołu Szkół Techniki Rolniczej w Piotrowicach, wraz z opiekunem – p. Barbarą Budziłowicz. Dzięki naszym gościom w bibliotece zapanował przedświąteczny klimat, za co serdecznie dziękujemy, Czytelników zaś zapraszamy do oglądania i podziwiania pięknej dekoracji.

czytaj dalej na temat: "Książka pod choinkę"

Mikołajki w bibliotece

Utworzono dnia 07.12.2017

6 grudnia w bibliotece było gwarno i wesoło. W odwiedziny przyjechali uczniowie klasy I szkoły podstawowej w Kiełczewicach Górnych dla których przygotowano wiele atrakcji. Dzieci brały udział w „mikołajkowych zmaganiach” - rozwiązywały krzyżówki, układały puzzle, odkrywały co znajduje się w worku Świętego, wykonywały również przestrzenne postacie naszego bohatera.

czytaj dalej na temat: Mikołajki w bibliotece

"Proszę Państwa, oto miś..."

Utworzono dnia 01.12.2017

Na środowym spotkaniu z Maluszkami świętowaliśmy urodziny pluszowego misia. Urodziny to „poważne” święto, więc jak wiadomo był tort i sto lat dla naszego solenizanta. Były zabawy z chustą, kolorowanki i misiowa gimnastyka, a że humory wszystkim dopisywały bawiliśmy się doskonale. Za tydzień w odwiedziny przyjdzie  Święty Mikołaj…. Zapraszamy.

czytaj dalej na temat: "Proszę Państwa, oto miś..."

"Jak powstaje książka" - warsztaty w Żabiej Woli

Utworzono dnia 01.12.2017

Bibliotekę w Żabiej Woli odwiedziła właścicielka wydawnictwa Kurza Stopka,  pisarka i autorką książek dla dzieci Joanna Tyluś-Malak. Przeprowadziła ona warsztaty pt. "Jak powstaje książka". Celem warsztatów jest propagowania czytelnictwa wśród dzieci, edukacja i upowszechnianie sztuki poprzez kreatywne działania twórcze. Ponieważ chętnych na spotkanie z autorką było bardzo dużo, nasza biblioteka okazała się za mała i warsztaty odbyły się w szkole. Pani Joanna rozpoczęła od przedstawienia historii pisma. Potem opowiedziała historię książek, jak proces ich powstawania zmieniał się na przestrzeni wieków. Powiedziała też kilka słów o ilustrowaniu książek.

czytaj dalej na temat: "Jak powstaje książka" - warsztaty w Żabiej Woli

Zabawy bez zabawek

Utworzono dnia 28.11.2017

Zadaniem  zabaw sensorycznych jest  dostarczanie różnego rodzaju bodźców, które mają wpływ na rozwój  zmysłów malucha oraz poszerzają świat jego doznań. Do zabaw tych doskonale służą przedmioty codziennego użytku i produkty spożywcze, które można znaleźć w każdym domu. Zabawy sensoryczne nie należą do najczystszych jednak warto proponować je dzieciom, gdyż mają wpływ na rozwój zmysłów, a te z kolei stanowią pożywkę dla harmonijnego rozwoju mózgu i układu nerwowego.

czytaj dalej na temat: Zabawy bez zabawek

Dzień Jeża

Utworzono dnia 17.11.2017

Na ostatnim spotkaniu z Maluszkami obchodziliśmy Dzień Jeża, czyli święto kłujących ssaków. Podczas zajęć mieliśmy okazję wysłuchać wierszyki o tych zimowych śpiochach, pobawić się w zabawę „Idzie jeżyk tup, tup, tup…”. Podczas spotkania wykonaliśmy jeże z masy solnej i makaronu oraz pyszne owocowe kolczatki. Na następne spotkanie zapraszamy we wtorek 21 listopada 2017 r. w godz. 10.30 – 12.30. (prosimy o zabranie małej butelki plastikowej i szklanej oraz dowolny rodzaj ziarna, np. kasza, ryż itp.)

czytaj dalej na temat: Dzień Jeża

Konkurs "Tradycyjne ozdoby bożonarodzeniowe - pająki i podłaźniczki"

Utworzono dnia 15.11.2017

Serdecznie zapraszamy do udziału w czwartej edycji gminnego konkursu plastycznego na tradycyjne ozdoby świąteczne. Po ubiegłorocznych szopkach przyszedł czas na tradycyjne pająki i podłaźniczki. Mamy nadzieję, że w ten sposób młode pokolenie przybliży sobie dawne tradycje i zwyczaje związane ze świętami Bożego Narodzenia.

Szczegóły konkursu w regulaminie zamieszczonym poniżej. Zachęcamy do udziału, gdyż jak zawsze na laureatów czekają atrakcyjne nagrody.

http://www.gbpstrzyzewice.naszabiblioteka.com/pliki/plik/iv-gminny-konkurs-plastyczny-1510761496.pdf

czytaj dalej na temat: Konkurs "Tradycyjne ozdoby bożonarodzeniowe - pająki i podłaźniczki"

Wyniki II Gminnego Konkursu Plastycznego " Moja ulubiona postać bajkowa"

Utworzono dnia 15.11.2017

W dniu 15 listopada 2017 r. w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Strzyżewicach zebrała się komisja konkursowa w składzie: p. Barbara Zdybel - zastępca wójta Gminy Strzyżewice, p. Tomasz Hanaj - dyrektor CKiP z siedzibą w Piotrowicach oraz p. Monika Zagórska - Kozak - dyrektor biblioteki. Czekało na nich nie lada wyzwanie, bowiem musieli wyłonić laureatów II Gminnego Konkursu Plastycznego na ulubioną postać bajkową przedstawioną w postaci kukiełki.

Ostatecznie nagrodzono następujące osoby:

w kategorii przedszkola i oddziały przedszkolne:

  • I miejsce - Hanna Ożóg, Samorządowe Przedszkole Publiczne "Parkowe Skrzaty" w Piotrowicach

w kategorii klas I-III:

  • I miejsce - Agata Nawłatyna, kl. Ia, PSP w Bystrzycy Starej
  • II miejsce - Filip Pysiński, kl. II, PSP w Osmolicach
  • III miejsce - Alicja Kaproń, kl. III, PSP w Strzyżewicach - Rechcie
  • III miejsce - Maja Koczon, kl. I b, PSP w Bystrzycy Starej

wyróżnienia:

  • Julia Jakubaszek, kl. III, PSP w Żabiej Woli
  • Bartłomiej Klimek, kl. II, PSP w Żabiej Woli
  • Mateusz Rachwał, kl. IIIa, PSP w Bystrzycy Starej
  • Tomasz Janik, kl. II, PSP w Kiełczewicach Górnych.
czytaj dalej na temat: Wyniki II Gminnego Konkursu Plastycznego " Moja ulubiona postać bajkowa"

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Kwiecień 2018
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Imieniny

Godziny pracy biblioteki w Strzyżewicach

Poniedziałek 8:00 - 16:00

Wtorek 8:00 - 16:00

Środa 10:00 - 18:00

Czwartek 7:30 - 15:30

Piątek 8:00 - 18:00

Sobota - 8:00 - 14:00

 

 

Zapraszamy