Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

„W wiejskiej zagrodzie”

Utworzono dnia 06.02.2017

Mieszkańców wiejskiego podwórka jak się okazuje znają wszystkie Maluchy, podobnie jak odgłosy jakie te zwierzęta wydają. Podczas spotkania czytaliśmy opowiadania o naszych bohaterach, układaliśmy puzzle, kolorowaliśmy i naśladowaliśmy zwierzęce odgłosy. Dziękujemy za mile spędzony czas i do zobaczenia.

czytaj dalej na temat: „W wiejskiej zagrodzie”

Ferie w filii w Kiełczewicach Górnych

Utworzono dnia 04.02.2017

O tym że w naszej bibliotece można ciekawie spędzić czas mogli przekonać się wszyscy, którzy zajrzeli do niej w czasie ferii i skorzystali z naszej bogatej oferty. Oprócz możliwości wypożyczenia książek czekały tu na użytkowników gry, zarówno te on-line jak i te tradycyjne planszowe. Każdy mógł wybrać coś dla siebie i miło spędzić czas w gronie swoich koleżanek i kolegów.

Więcej na ten temat w zakładce placówki lub pod adresem:  http://www.gbpstrzyzewice.naszabiblioteka.com/placowki/filia-w-kielczewicach-gornych/n,ferie-w-bibliotece-3

"Zima, zima, zima, pada, pada śnieg..."

Utworzono dnia 30.01.2017

W rytmie znanej piosenki przebiegało ostatnie spotkanie Maluszków. Co prawda zima nas nie opuszcza i za oknem nadal dominują niskie temperatury i duża warstwa śniegu, jednak i my w bibliotece stworzyliśmy zimowy klimat. Była zabawa śnieżkami, oczywiście z papieru oraz wykonywanie prac plastycznych. Powstały zatem przestrzenne bałwanki oraz pejzaże wykonane przy użyciu pasty do zębów. Nie zabrakło również czytanie zimowych opowieści. Dziękujemy za miłe spotkanie i czekamy na Was, jak zwykle we wtorek.

czytaj dalej na temat: "Zima, zima, zima, pada, pada śnieg..."

FERIE W FILII W ŻABIEJ WOLI

Utworzono dnia 27.01.2017

Niestety... ferie dobiegły końcaWarto jednak powspominać czas, jaki spędziła spora gromadka dzieci w trakcie zajęć w ramach FERII W BIBLIOTECE... 

 „Ferie w bibliotece. Zima z książką – zimowe rozmaitości” to szereg różnorodnych zajęć popularyzujących książkę i czytelnictwo, a przede wszystkim ukazujących bibliotekę jako miejsce dobrej zabawy oraz alternatywę dla biernego siedzenia przed ekranem telewizora, czy komputera. Już od pierwszych chwil zimowego wypoczynku w ruch poszły nożyczki, klej i niezliczona ilości kolorowych papierów, kredek, farb. Tak powstały piękne laurki dla dziadka i babci. Wystarczy trochę chęci, kilka prostych materiałów, by stworzyć coś, co wywoła uśmiech na twarzy Dziadków. Dzieciaki włożyły dużo serca w wykonanie słoiczków metodą decoupage , co było widać w efektach ich pracy.

Spotkania w bibliotece zakończyły się  warsztatami kulinarnymi na których dzieci samodzielnie przygotowywały gofry. Ferie w bibliotece były okazją do pożytecznego spędzenia wolnego czasu, spotkania się ze swoimi rówieśnikami.  Zajęcia cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, przepełnione były śmiechem i radością, dzieci uczęszczały na nie z wielką ochotą.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę i zapraszamy na kolejne spotkania w bibliotece.

Dzień Babci i Dziadka w filii w Żabiej Woli

Utworzono dnia 24.01.2017

Święto Babci i Dziadka to dzień wyjątkowy nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla Babć i Dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, radości i zabawy. Z tej to okazji w naszej bibliotece odbyły się warsztaty, na których dzieci z klasy II wykonywały laurki. Zanim jednak powstały kolorowe kartki z ciepłymi życzeniami dla dziadków, członkowie „Klubu Młodego Bibliotekarza” przeczytali swoim młodszym kolegom kilka najpiękniejszych wierszy i opowiadań o Babci i Dziadku. Warsztaty przebiegały w miłej atmosferze. Uczniowie opuścili bibliotekę z pięknymi kolorowymi prezentami dla swoich dziadków. 

czytaj dalej na temat: Dzień Babci i Dziadka w filii w Żabiej Woli

Dzień Babci i Dziadka

Utworzono dnia 19.01.2017

Na ostatnim spotkaniu z Maluszkami przygotowywaliśmy się do święta naszych Kochanych Dziadków. Dzień Babci przypada na 21 stycznia, a Dzień Dziadka na 22 stycznia. W te dni wnuki składają swoim Babciom i Dziadkom życzenia aby uhonorować ich święto. Nasze Maluchy zabrały się więc do przygotowania prezentów na te szczególne wydarzenia. Spotkanie rozpoczęliśmy od wykonania laurek. Każde dziecko ozdobiło swoje kartki ślicznymi, kolorowymi kwiatuszkami oraz wkleiło do laurki życzenia. Po skończonej pracy przyszła pora na kolejny ręcznie robiony prezent.

czytaj dalej na temat: Dzień Babci i Dziadka

Warsztaty z rękodzieła w filii w Kiełczewicach Górnych

Utworzono dnia 12.01.2017

Moda na rękodzieło nadal nie ustaje, a wręcz przeciwnie wciąż się nasila i rozwija. Wielość metod i form przekształcania łatwo dostępnych i tanich materiałów w małe cuda zachęca do podzielania takich zainteresowań. W związku z tym my również postanowiliśmy wystawić na próbę  swoją kreatywność i umiejętności plastyczne. Na początek zdecydowaliśmy się wykorzystać wszystkim dobrze znaną krepinę.

Więcej na ten temat http://www.gbpstrzyzewice.naszabiblioteka.com/placowki/filia-w-kielczewicach-gornych/n,warsztaty-z-rekodziela

„Dokarmiamy ptaki zimą”

Utworzono dnia 11.01.2017

Wtorkowe spotkanie z Maluszkami związane było z tematyką dokarmiania ptaków. Za oknem ostra zima, śnieg i siarczysty mróz, co skłania nas do pomocy tym skrzydlatym stworzeniom. Dzieci poznawały zatem ptaki pojawiające się w przydomowych karmnikach oraz pokarm, którym one się żywią. Maluszki oglądały filmiki o ptakach, a z pomocą rodziców wykonały  ekologiczne karmniki z plastykowych butelek.  Za tydzień będziemy przygotowywać się do Dnia Babci i Dziadka. Zapraszamy.

czytaj dalej na temat: „Dokarmiamy ptaki zimą”

FERIE W BIBLIOTECE

Utworzono dnia 11.01.2017

Gminna Biblioteka Publiczna w Strzyżewicach

serdecznie zaprasza wszystkie chętne dzieci

na ferie w bibliotece. Zajęcia z rękodzieła

podzielone będą na dwie grupy:

młodsza (5-10 lat) oraz starsza (11-13 lat).

Zapraszamy !

czytaj dalej na temat: FERIE W BIBLIOTECE

Nowości wydawnicze

Utworzono dnia 10.01.2017

Drodzy Czytelnicy w Nowym Roku serdecznie

zapraszamy po nowości wydawnicze  :)

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Maj 2017
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imieniny

Godziny pracy biblioteki w Strzyżewicach

Poniedziałek 8:00 - 16:00

Wtorek 8:00 - 16:00

Środa 8:00 - 18:00

Czwartek 7:30 - 15:30

Piątek 8:00 - 18:00

Sobota 9:00 - 16:00

 

 

Zapraszamy