Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

Na świąteczny stół

Utworzono dnia 12.04.2017

W związku z tym, że zajęcia szkolne odbywają się tylko do środy, nasze warsztaty plastyczne przeprowadziliśmy już w ubiegły czwartek. Tym razem skupiliśmy się na stworzeniu oryginalnego świątecznego stroika.  Naszą pracę rozpoczęliśmy od wykonania ozdobnej pisanki. Bardziej ambitni i cierpliwi podjęli się techniki tzw. karczocha przy użyciu kolorowych wstążek, pozostali mogli zrobić to techniką dowolną.
 

czytaj dalej na temat: Na świąteczny stół

PIERWSZAKI NA WARSZTATACH W ŻABIEJ WOLI

Utworzono dnia 12.04.2017

Uczniowie klasy pierwszej znają zasady obowiązujące w bibliotece a także potrafią się w niej odpowiednio zachować ale przede wszystkim pokazali, że potrafią pięknie czytać. Podczas wizyty w bibliotece, ozdabiali jajka styropianowe nieznanymi jeszcze metodami, które wyzwoliły w nich ciekawość i wyobraźnię. Pisanki stały się niepowtarzalnymi dziełami sztuki

czytaj dalej na temat: PIERWSZAKI NA WARSZTATACH W ŻABIEJ WOLI

Palmy wielkanocne

Utworzono dnia 08.04.2017

W sobotę na zajęciach, które trwały od godz. 11:00 do 15:30 (ale jakoś nikt nie narzekał) wykonywaliśmy palmy wielkanocne. Była to żmudna praca ale myślimy, że warto było poświecić tyle czasu.

Efekty naszych zmagań na zdjęciach poniżej.

czytaj dalej na temat: Palmy wielkanocne

WARSZTATY WIELKANOCNE W ŻABIEJ WOLI

Utworzono dnia 07.04.2017

Okres przygotowań do Świąt Wielkanocnych to szczególna okazja do poznania polskich tradycji świątecznych. Na warsztatach w bibliotece dzieci miały okazję wykonać tradycyjne ozdoby takie jak pisanki i stroiki. Uczniowie poznali wiele różnych technik plastycznych oraz ciekawych wzorów. Dzięki talentom artystycznym powstało wiele pięknych ozdób. Spotkanie było radosne i przeniosło wszystkich w nastrój oczekiwania na utęsknione święta. Wspólna praca pozwoliła nam poczuć atmosferę przedświątecznych przygotowań.

czytaj dalej na temat: WARSZTATY WIELKANOCNE W ŻABIEJ WOLI

W ŚWIĄTECZNYM KLIMACIE

Utworzono dnia 04.04.2017

Na ostatnich zajęciach plastycznych w naszej bibliotece powoli weszliśmy w klimat zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Stało się to za sprawą dekorowania styropianowych pisanek. Co prawda mieliśmy dalej bawić się decupagem ale ostateczny efekt  był troszkę inny od zamierzonego bo uczestnikom zajęć bardzo spodobały się kolorowe farby akrylowe.

czytaj dalej na temat: W ŚWIĄTECZNYM KLIMACIE

"Wielkanocne obyczaje"

Utworzono dnia 04.04.2017

Święta Wielkiej Nocy rozpoczną się już niebawem, więc na wtorkowym spotkaniu Maluszków wprowadzaliśmy się powoli w przedświąteczny nastrój. Rozmawialiśmy o zwyczajach związanych ze świętami. Wspólnie z rodzicami wykonywaliśmy kartki z życzeniami oraz przepiękne palmy.

czytaj dalej na temat: "Wielkanocne obyczaje"

Kreatywne dzieciaki

Utworzono dnia 25.03.2017

Jak wiadomo wykonanie ozdób wielkanocnych jest wspaniałą tradycją którą warto i należy kultywować. Wykonana samodzielnie ozdoba sprawia wiele radości, dlatego też postanowiliśmy wykonać z uczestnikami młodszej grupy własnoręcznie kartki świąteczne. Oczywiście były kolorowe pisanki, a także wielkanocny króliczek. Następnie wykonaliśmy wiosennego bociana.

czytaj dalej na temat: Kreatywne dzieciaki

„Naplotkowała sosna, że już zbliża się wiosna…”

Utworzono dnia 21.03.2017

Słowami wiersza Jana Brzechwy „Przyjście wiosny” rozpoczęliśmy wtorkowe spotkanie Maluszków, które przypadło na 21 marca czyli pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Wspólnymi siłami wykonaliśmy portret Pani wiosny, dekorując ją kwiatami,  przygotowaliśmy również kolorowe hiacynty. Nasze spotkanie nie mogło się obyć bez pierwszego wiosennego spaceru. Dziękujemy za mile spędzony czas i zapraszany za 2 tygodnie.

czytaj dalej na temat: „Naplotkowała sosna, że już zbliża się wiosna…”

„W marcu jak w garncu”

Utworzono dnia 14.03.2017

Wiosna zbliża się do nas wielkimi krokami, jednak o kaprysach marcowej pogody możemy przekonywać się jeszcze każdego dnia. Ostatnie spotkanie Maluszków przebiegło w oparciu o znane wszystkim przysłowie: „W marcu jak w garncu”. Dzieci wykonywały zatem „marcowy garnek”, w którym umieściły wszystkie składniki pogody, kolorowały i układały puzzle nawiązujące do poruszanej tematyki. Maluszki wspólnie z rodzicami zrobiły również przestrzenne bociany, które na wiosnę wracają do naszego pięknego kraju. Dziękujemy i zapraszamy za tydzień.

czytaj dalej na temat: „W marcu jak w garncu”

„STWORKI – POTWORKI”

Utworzono dnia 14.03.2017

W miniony czwartek na warsztatach plastycznych w Filii w Kiełczewicach Górnych postanowiliśmy wykorzystać naszą wyobraźnie i udowodnić, że nawet z łatwo dostępnych i tanich materiałów można wyczarować coś fajnego. I tak przy pomocy ołówków, nożyczek, kleju i kolorowej tektury falistej powstało wiele małych stworków-potworków. Jak zwykle dziecięca kreatywność okazała się niezawodna, a czasami wręcz zaskakująca.

czytaj dalej na temat: „STWORKI – POTWORKI”

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Październik 2017
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Imieniny

Godziny pracy biblioteki w Strzyżewicach

Poniedziałek 8:00 - 16:00

Wtorek 8:00 - 16:00

Środa 10:00 - 18:00

Czwartek 7:30 - 15:30

Piątek 8:00 - 18:00

Sobota - 8:00 - 14:00

 

 

Zapraszamy