Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

Noc z Mikołajem w Filii w Kiełczewicach Górnych

Utworzono dnia 07.12.2016

Noc z 2 na 3 grudnia była dla nas pełna niespodzianek, ponieważ przy współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową w Kiełczewicach Górnych organizowaliśmy "Noc z Mikołajem". W spotkaniu wzięło udział ok. 75 dzieci oraz 8 nauczycieli - opiekunów.

Zgromadzonych uczniów powitaliśmy uroczyście odczytując list od Świętego Mikołaja, który z racji zbliżających się Mikołajek był strasznie zapracowany i nie mógł wspólnie z nami się bawić, jednak miał dla nas niespodziankę - podczas wizyty w szkole ukrył dla nas prezent - niespodziankę. Żeby go odnaleźć musieliśmy jednak rozwiązać szereg zadań, które przybliżały nas do odkrycia tajemniczego miejsca.

Więcej na ten temat http://www.gbpstrzyzewice.naszabiblioteka.com/placowki/filia-w-kielczewicach-gornych/n,noc-z-mikolajem

„Mikołaju, Mikołaju, co Ty robisz w naszym kraju…”

Utworzono dnia 07.12.2016

Dzień 6 grudnia w naszej bibliotece przebiegał w iście mikołajkowym klimacie. Nie dość, że odwiedził nas sam Święty, który przyniósł górę prezentów, to i pozostała część spotkania z Mikołajem i zimą była związana. Przeciskaliśmy się zatem przez komin, tak jak to ma w zwyczaju nasz bohater, lepiliśmy bałwanki i śnieżki, był również czas na wykonanie portretów i postaci Świętego Mikołaja. Dziękujemy za miłe spotkanie i czekamy na Was za tydzień – będziemy przygotowywać się do świąt Bożego Narodzenia.

czytaj dalej na temat: „Mikołaju, Mikołaju, co Ty robisz w naszym kraju…”

„W krainie Świętego Mikołaja…”

Utworzono dnia 02.12.2016

W dniu 2 grudnia, uczniowie klasy I PSP im. Rodziny Rohlandów w Żabiej Woli zawitali w progi strzyżewickiej biblioteki. Śnieżna aura nie odstraszyła naszych Milusińskich, którzy postanowili miło spędzić czas w naszej bibliotece. W związku z tym, iż za chwilę wszystkie grzeczne dzieci odwiedzi specjalny, długo oczekiwany gość, czyli Święty Mikołaj, w takim właśnie klimacie przebiegało nasze spotkanie. Pierwszaki wykonywały przestrzenne lampiony i oraz przepiękne postacie Świętego Mikołaja.

czytaj dalej na temat: „W krainie Świętego Mikołaja…”

Warsztaty bożonarodzeniowe

Utworzono dnia 01.12.2016

Informujemy, że w związku z dużym zainteresowaniem sobotnimi zajęciami musieliśmy dokonać podziału uczestników na grupę młodszą i starszą.

Kolejne spotkanie dla grupy młodszej (dzieci urodzonych w latach 2007-2012) odbędą się 10 grudnia 2016 r. w godzinach 10:00-13:00.

Starszą grupę tj. dzieci z rocznika 2003-2006 zapraszamy w dniu 17 grudnia w godzinach 10:00 - 13:00.

czytaj dalej na temat: Warsztaty bożonarodzeniowe

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Utworzono dnia 01.12.2016

Dnia 25 listopada obchodziliśmy w bibliotece publicznej w Bystrzycy Starej i bibliotece szkolnej Święto Pluszowego Misia.

Na spotkanie przybyli uczniowie z  klasy I  i III B z Publicznej Szkoły Podstawowej w Bystrzycy Starej. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji: były konkursy z nagrodami.

Więcej na ten temat http://www.gbpstrzyzewice.naszabiblioteka.com/placowki/filia-w-bystrzycy-starej/n,swiatowy-dzien-pluszowego-misia-2

czytaj dalej na temat: Światowy Dzień Pluszowego Misia

"Hokus-pokus, czary-mary, niech się spełnią andrzejkowe czary”

Utworzono dnia 30.11.2016

Na ostatnim spotkaniu z Maluszkami obchodziliśmy Andrzejki. Wszyscy wiemy, że są one tradycją przekazywaną z pokolenia na pokolenie. W odległych czasach wierzono, że dzień 30 listopada, otwiera drzwi do nieznanej przyszłości. Andrzejki to wieczór wróżb i czarów, dlatego u nas również ich nie zabrakło. Aby wróżby się spełniły musieliśmy złożyć dary. Dzieci otrzymały po monecie i wrzucały je do miski z wodą wypowiadając zaklęcie.

czytaj dalej na temat: "Hokus-pokus, czary-mary, niech się spełnią andrzejkowe czary”

Świętujemy urodziny Misia

Utworzono dnia 26.11.2016

W dniu 25 listopada razem z uczniami PSP w Kiełczewicach Górnych świętowaliśmy kolejne już urodziny pluszowej maskotki, którą zna chyba każde dziecko. W wypełnionej po brzegi „Misiowej Krainie" bawiło się wspólnie prawie 70 osób. Na początku spotkania przypomnieliśmy sobie historię narodzin pluszowego misia. Sprawdzaliśmy jak wiele znamy misiowych bohaterów z bajek. Okazało się, że nie ma dziecka, które nie umiałoby wymienić choćby kilku z nich.

Niewątpliwą atrakcją, która wzbudzała wiele emocji były „misiowe konkurencje”. Więcej o tym wydarzeniu oraz zdjęcia zamieszczone w zakładce placówki pod adresem http://www.gbpstrzyzewice.naszabiblioteka.com/placowki/filia-w-kielczewicach-gornych/n,obchodzimy-swieto-misia.

Zapraszamy do lektury.

czytaj dalej na temat: Świętujemy urodziny Misia

Misowe spotkanie

Utworzono dnia 22.11.2016

Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, zwierzyć ze swoich sekretów, a jeszcze przyjemniej przytulić przed zaśnięciem. W dniu 22 listopada Maluszki uroczyście obchodziły  Światowy Dzień Pluszowego Misia. Co prawda święto to przypada na 25 listopada, jednak my rozpoczęliśmy je wcześniej. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim przyjacielem – Misiem. Przybyły małe, średnie i duże pluszaki, jednak każdy był piękny i wyjątkowy. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od misiowych konkurencji, były też kolorowanki, czytanki oraz misiowe puzzle. W związku z tym, iż były to urodziny misia nie mogło zabraknąć niespodzianki w postaci tortu oraz odśpiewania gromkiego sto lat dla naszego solenizanta. Wszystkim misiom dziękujemy za przybycie i zapraszamy za tydzień.

czytaj dalej na temat: Misowe spotkanie

Laureaci konkursu "Moja ulubiona postać bajkowa"

Utworzono dnia 21.11.2016

Znamy już laureatów Gminnego Konkursu Plastycznego "Moja ulubiona postać bajkowa".

18 listopada 2016 r. komisja konkursowa wybrała autorów najciekawszych prac.

W kategorii przedszkola i oddziały przedszkolne:

I miejsce - Julia Korniak, PSP w Kiełczewicach Górnych

II miejsce - Agata Kryk, PSP w Kiełczewicach Górnych

III miejsce - Karolina Rumik, Samorządowe przedszkole Publiczne w Piotrowicach

W kategorii klas I-III

I miejsce - Aleksandra Kot, PSP im. Rodziny Rohlandów w Żabiej Woli

II miejsce - Hubert Wysocki, PSP im. Zofii i Juliusza Stadnickich w Osmolicach

III miejsce - Zofia Pietrzak, PSP im. Zofii i Juliusza Stadnickich w Osmolicach

Wyróżnienie - Weronika Kręc, PSP im. Rodziny Rohlandów w Żabiej Woli

czytaj dalej na temat: Laureaci konkursu "Moja ulubiona postać bajkowa"

"Jesienne dekoracje"

Utworzono dnia 19.11.2016

Jesień to taka pora roku, która cieszy oczy kolorowymi liści, szeleszczącymi podczas spacerów, ale jednocześnie bywa kapryśna i deszczowa. Jesienią często dopada nas nuda, ale my znamy na to lekarstwo. Jednym ze sposobów spędzania takich dni jak najprzyjemniej, są zajęcia plastyczne w naszej bibliotece. Możemy wtedy nasz wolny czas przeznaczyć na rzeczy, na które brakowało wolnej chwili wiosną i latem, gdy woleliśmy przebywać na świeżym powietrzu.

Dzisiejsze zajęcia zaskoczyły nas bardzo wysoką frekwencją, więc po szybkim powiększaniu miejsca pracy zabraliśmy się do wykonywania lampionów.

czytaj dalej na temat: "Jesienne dekoracje"

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Marzec 2017
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imieniny

Godziny pracy biblioteki w Strzyżewicach

Poniedziałek 8:00 - 16:00

Wtorek 8:00 - 16:00

Środa 8:00 - 18:00

Czwartek 7:30 - 15:30

Piątek 8:00 - 18:00

Sobota 9:00 - 16:00

 

 

Zapraszamy