Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

„Naplotkowała sosna, że już zbliża się wiosna…”

Utworzono dnia 21.03.2017

Słowami wiersza Jana Brzechwy „Przyjście wiosny” rozpoczęliśmy wtorkowe spotkanie Maluszków, które przypadło na 21 marca czyli pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Wspólnymi siłami wykonaliśmy portret Pani wiosny, dekorując ją kwiatami,  przygotowaliśmy również kolorowe hiacynty. Nasze spotkanie nie mogło się obyć bez pierwszego wiosennego spaceru. Dziękujemy za mile spędzony czas i zapraszany za 2 tygodnie.

czytaj dalej na temat: „Naplotkowała sosna, że już zbliża się wiosna…”

„W marcu jak w garncu”

Utworzono dnia 14.03.2017

Wiosna zbliża się do nas wielkimi krokami, jednak o kaprysach marcowej pogody możemy przekonywać się jeszcze każdego dnia. Ostatnie spotkanie Maluszków przebiegło w oparciu o znane wszystkim przysłowie: „W marcu jak w garncu”. Dzieci wykonywały zatem „marcowy garnek”, w którym umieściły wszystkie składniki pogody, kolorowały i układały puzzle nawiązujące do poruszanej tematyki. Maluszki wspólnie z rodzicami zrobiły również przestrzenne bociany, które na wiosnę wracają do naszego pięknego kraju. Dziękujemy i zapraszamy za tydzień.

czytaj dalej na temat: „W marcu jak w garncu”

„STWORKI – POTWORKI”

Utworzono dnia 14.03.2017

W miniony czwartek na warsztatach plastycznych w Filii w Kiełczewicach Górnych postanowiliśmy wykorzystać naszą wyobraźnie i udowodnić, że nawet z łatwo dostępnych i tanich materiałów można wyczarować coś fajnego. I tak przy pomocy ołówków, nożyczek, kleju i kolorowej tektury falistej powstało wiele małych stworków-potworków. Jak zwykle dziecięca kreatywność okazała się niezawodna, a czasami wręcz zaskakująca.

czytaj dalej na temat: „STWORKI – POTWORKI”

Ekologiczne torby

Utworzono dnia 13.03.2017

W weekend jak zwykle w bibliotece było gwarno, wesoło i pracowicie.

Tydzień temu na spotkaniu grupy młodszej wykonywaliśmy m.in. koty z filcu. W ostatnią sobotę zaś grupa starsza wykonywała torby ekologiczne metodą transferu druku na tkaninę.

czytaj dalej na temat: Ekologiczne torby

„Naturalne witaminy lubią chłopcy i dziewczyny”

Utworzono dnia 08.03.2017

„Naturalne witaminy lubią chłopcy i dziewczyny” – słowami wiersza „Owocowe abecadło” rozpoczęliśmy nasze ostatnie spotkanie z Maluszkami. Owoce, bo to one stanowiły temat przewodni naszych zabaw, są cennym źródłem witamin i ważnym element jadłospisu każde człowieka, również w menu dziecka nie powinno ich zabraknąć. W związku z tym Maluszki konsumowały owocowe „stworki”, które własnoręcznie zrobiły oraz wykonywały prace plastyczne. Dziękujemy za miłe spotkanie. 

czytaj dalej na temat: „Naturalne witaminy lubią chłopcy i dziewczyny”

KOMPUTEROWE POGOTOWIE DLA SENIORA

Utworzono dnia 02.03.2017

MALI PROJEKTANCI MODY!!! - czyli zajęcia plastyczne w Kiełczewicach Górnych

Utworzono dnia 01.03.2017

W czasie ostatnich zajęć  w bibliotece wszyscy uczestnicy mieli okazję przeobrazić się w małych projektantów mody. Przy pomocy kredek do malowania tkanin i wydrukowanych szablonów stworzyli na przyniesionych ze sobą  koszulkach prawdziwe dzieła sztuki.  Pojawiły się na nich m.in. różne zwierzątka, pojazdy, serduszka i napisy. Wszyscy  mogli wykazać się własną kreatywnością dzięki czemu każda koszulka stała się unikalna. Jak zawsze dopisywał nam przy tym dobry humor a czas bardzo szybko płyną dlatego mam nadzieję, że równie licznie spotkamy się na kolejnych zajęciach, które odbędą się 9 marca o godz. 13.30.
Serdecznie zapraszam!!!

 

czytaj dalej na temat: MALI PROJEKTANCI MODY!!! - czyli zajęcia plastyczne w Kiełczewicach Górnych

Pokaz iluzji w Żabiej Woli

Utworzono dnia 01.03.2017

Dzięki współpracy Gminnej Biblioteki Publicznej w Strzyżewicach i szkolnej biblioteki w Żabiej Woli w szkole został zorganizowany POKAZ ILUZJI. Iluzjonista Kacper Kulik zaprezentował szereg trików, takich jak rozmnażające się piłki, dzielenie i łączenie sznurka czy chustka zza ucha. Były nawet króliki, aczkolwiek nie żywe. Nie wyjmował ich z kapelusza, ale sprawił, że zmieniły kolory. Kacper połączył pokaz iluzji z występem komika.  Jego humorystyczne podejście do tematu sprawiło, że młoda publiczność bardzo szybko "złapała" konwencję i żywo reagowała. Dzieci śmiały się do rozpuku, radośnie wykrzykiwały, chciały pomagać przy kolejnych sztuczkach. To była lekcja iluzji, podczas której uczniowie nie tylko uczestniczyli w wykonywanych sztukach lecz dodatkowo zostali wprowadzeni w tajniki iluzji.

czytaj dalej na temat: Pokaz iluzji w Żabiej Woli

"Dzień kota"

Utworzono dnia 21.02.2017

 Międzynarodowe Święto Kota obchodzone jest  17 lutego, Maluchy świętowały go odrobinę później. Na spotkaniu zapoznawaliśmy się z tymi milusińskimi zwierzakami. Dzieci wysłuchały opowiadania o chorym kotku, a później uczyły się w jaki sposób opiekować się tymi zwierzętami, zapoznawały się z kocimi obyczajami oraz sposobami pielęgnacji, oglądały książeczki, wykonywały również prace plastyczne. W tym dniu Maluchy upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół, zakładając przygotowane kocie maski oraz dorysowując sobie wąsy.

czytaj dalej na temat: "Dzień kota"

"KLUB WESOŁEGO CZYTELNIKA"

Utworzono dnia 20.02.2017
 
W ostatnią środę w naszej bibliotece odbyło się pierwsze spotkanie "Klubu Wesołego Czytelnika", które miało charakter organizacyjno-zapoznawczy. Zawitały do nas same Panie, które bardzo chętnie rozmawiały o swoich ulubionych książkach. Następnie po długiej dyskusji zdecydowały o przyjęciu nazwy "Klub Wesołego Czytelnika". Spotkaniu towarzyszyła dobra kawa i rewelacyjna atmosfera. Na zakończenie wybrana została literatura, która będzie omawiana już za tydzień czyli 1 marca 2017 r.
Serdecznie zapraszamy!
czytaj dalej na temat: "KLUB WESOŁEGO CZYTELNIKA"

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Sierpień 2017
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Imieniny

Godziny pracy biblioteki w Strzyżewicach

Poniedziałek 8:00 - 16:00

Wtorek 8:00 - 16:00

Środa 10:00 - 18:00

Czwartek 7:30 - 15:30

Piątek 8:00 - 16:00

Sobota - Nieczynne

 

 

Zapraszamy