Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

Czasopisma w bibliotece

Utworzono dnia 05.06.2018

Pod takim hasłem przebiegało spotkanie w naszej bibliotece, w którym  udział brali uczniowie klasy III PSP im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Strzyżewicach – Rechcie wraz z wychowawczynią. Uczestnicy przeglądając czasopisma zobaczyli, co zawiera stopka redakcyjna, czemu poświęcone są poszczególne artykuły i do jakiego odbiorcy są skierowane. Na zakończenie wykonali zabawne zakładki narożne do książek. Dziękujemy za przybycie i zapraszamy do częstszych odwiedzin.

czytaj dalej na temat: Czasopisma w bibliotece

Pszczoły i ich miód

Utworzono dnia 30.05.2018

Na ostatnim spotkaniu z Maluszkami przyglądaliśmy się bliżej pszczołom i ich pożytecznej pracy. Po wysłuchaniu wiersza wykonywaliśmy małe ule i sympatyczne pszczółki z plastikowych jajek. Malowaliśmy farbami i smakowaliśmy pszczeli przysmak, którym jest miód. Dziękujemy za mile spędzony czas i zapraszamy za tydzień.

czytaj dalej na temat: Pszczoły i ich miód

"Witamy naszych gości"

Utworzono dnia 29.05.2018

W dniu 28 maja biblioteka w Strzyżewicach miała zaszczyt przyjmować kolejnych gości. Tym razem byli to uczniowie klasy 0A ze Szkoły Podstawowej nr 32 z Oddziałami Integracyjnymi im. Pamięci Majdanka w Lublinie. Dla naszych gości przygotowaliśmy wiele atrakcji, oprócz wspólnego czytania i zajęć plastycznych, bawiliśmy się w plenerze.  Były gry i zabawy na świeżym powietrzu, malowanie na folii oraz grillowanie, bo doskonałe humory i aura nam sprzyjała. Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie, zarówno zerówkowiczom, paniom nauczycielkom jak i dzielnym mamom. Wyrazy podziękowanie za wsparcie naszego spotkania kierujemy również na ręce pani Małgorzaty Kuna z Piekarni – Ciastkarni Kuna w Żabiej Woli.

czytaj dalej na temat: "Witamy naszych gości"

NOWOŚCI, NOWOŚCI...

Utworzono dnia 23.05.2018

Drodzy Czytelnicy, serdecznie zapraszamy po nowości wydawnicze!

czytaj dalej na temat: NOWOŚCI, NOWOŚCI...

„Świętujemy urodziny Muszki - w kręgu twórczości Ewy Kołaczkowskiej”

Utworzono dnia 18.05.2018

W dniach 16-18 maja biblioteka gościła w swoich progach uczniów klas II szkół podstawowych z terenu naszej Gminy. Zaproszeni goście uczestniczą w projekcie „Świętujemy urodziny Muszki -  w kręgu twórczości Ewy Kołaczkowskiej”. Celem przedsięwzięcia jest zachęcenie młodych czytelników do poznawania twórczości i sylwetki pisarki, która jest równocześnie patronką biblioteki w Strzyżewicach. Uczniowie wspólnie z wychowawcami czytają przygody Muszki, do których wykonają prace plastyczne, a póki co w naszej bibliotece odbywały się warsztaty decoupage. Uczestnicy własnoręcznie wykonywali pudełeczka na drobiazgi, nazwane przez nas „Szkatułką na skarb pradziadka”

czytaj dalej na temat: „Świętujemy urodziny Muszki - w kręgu twórczości Ewy Kołaczkowskiej”

„Smakowite spotkanie”

Utworzono dnia 16.05.2018

Dzisiejsze spotkanie Maluchów było dosyć pracowite, ale i przy okazji bardzo miłe. W związku z obchodami Światowego Dnia Pieczenia (18 maja) dzieci zajęły się pieczeniem ciasteczek. Przyjemny aromat roznosił się po całej bibliotece, a smak wypieków chwalili wszyscy, którzy mieli okazję ich spróbować. Czytaliśmy również historię Słonia Trąbalskiego i wykonaliśmy sympatyczne słoniki. Dziękujemy za mile spędzony czas i zapraszamy w najbliższą środę, wyjątkowo na godz. 11.30.

czytaj dalej na temat: „Smakowite spotkanie”

„Stacja Tuwimkowo – w kręgu twórczości Pana Juliana” - czyli obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

Utworzono dnia 15.05.2018

Tegoroczna edycja Tygodnia Bibliotek odbywała się pod hasłem „(DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA”. Jej zasadniczym  celem jest podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji jak również zainteresowanie książką szerokiego grona społeczeństwa. Nasza biblioteka po raz kolejny zaprosiła do siebie wszystkich „zerówkowiczów” z terenu gminy, by tym razem przybliżyć im twórczość znakomitego poety i pisarza dla dzieci – Juliana Tuwima. Nasi goście poznawali przesympatyczne wiersze autora i wykonywali do nich różne prace plastyczne. Wspólne czytanie „Rzepki” czy „Pana Trąbalskiego” wzbudziło wiele radości i zadowolenia wśród przybyłych gości.

czytaj dalej na temat: „Stacja Tuwimkowo – w kręgu twórczości Pana Juliana” - czyli obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

Piaskiem malowane

Utworzono dnia 14.05.2018

Nasze sobotnie spotkanie tradycyjnie już przebiegało w przyjemnej atmosferze. Jak zwykle do wykonania naszych prac wykorzystaliśmy m.in. plastikowe butelki, które przemieniły się w małe kurczaki. Niemniej jednak największe zaangażowanie wywołało kolejne zadanie. Postanowiliśmy stworzyć kolorowe słoiczki. Sposób wykonania jest banalny. Wysypujemy sól do miseczek lub innych pojemników i „kolorujemy” ją kredą. Taki solny piasek może być wykorzystany nie tylko podczas zabawy z buteleczkami. Można z niego usypywać wzorki, a nawet tworzyć prawdziwe dzieła sztuki.

czytaj dalej na temat: Piaskiem malowane

Kreatywne maluchy

Utworzono dnia 01.05.2018

Nasze sobotnie zajęcia znowu upłynęły nam szybko i pracowicie. Tym razem uczestnicy wykorzystywali stare płyty CD by wyczarować z nich wesołego klauna. Ten sympatyczny osobnik wprawił nas w wesoły nastrój i mimo iż mieliśmy inne plany, to postanowiliśmy wykonać trójwymiarowe obrazki z papierowych talerzyków. Kawałki filcu zamieniły się w trawę, a patyczki po losach, kolorowe pomponiki i prasowany sizal w barwne motyle, które na chwilę przysiadly na naszym widoczku. Ale to nie był koniec niespodzianek bowiem każdy z uczestników posadził swojego bratka, którego zabrał do domu i obiecał się opiekować.

Dziękujemy za spotkanie i zapraszamy na kolejne zajęcia za dwa tygodnie tj. 12 maja.

 

czytaj dalej na temat: Kreatywne maluchy

"Panie pilocie"

Utworzono dnia 29.04.2018

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje i czas wypoczynku oraz podróżowania, a że przemieszczać się można różnymi środkami transportu więc nasze zajęcia z Maluszkami były o samolotach. Wysłuchaliśmy historii kurki latającej aeroplanem, wykonaliśmy własne samoloty, a na zakończenie wybraliśmy się na pobliski plac zabaw by puszczać papierowe samoloty. Na kolejne spotkanie zapraszamy 16 maja z uwagi na planowane obchody Tygodnia bibliotek. 

czytaj dalej na temat: "Panie pilocie"

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Grudzień 2018
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Imieniny

Godziny pracy biblioteki w Strzyżewicach

Poniedziałek 8:00 - 16:00

Wtorek 8:00 - 16:00

Środa 10:00 - 18:00

Czwartek 7:30 - 15:30

Piątek 8:00 - 18:00

Sobota 8:00 - 13:00

 

 

 

Zapraszamy