Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

"Warsztaty dla dorosłych"

Utworzono dnia 04.12.2017

W dniu 1 grudnia w siedzibie biblioteki odbyły się warsztaty ze scrapbookingu dla dorosłych. Spotkanie poprowadziła p. Krystyna Wenarska. Uczestniczki samodzielnie wykonywały kartki świąteczne. Każda z nich okazała się niepowtarzalna i z pewnością dostarczy wiele radości, gdy już trafi do rąk adresata.

czytaj dalej na temat: "Warsztaty dla dorosłych"

"Nowa biblioteka - szkolenia dla bibliotekarzy"

Utworzono dnia 08.12.2017

Pracownicy naszej biblioteki brali udział w warsztatach "Nowa biblioteka - szkolenia dla bibliotekarzy" organizowanych przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Lublinie. Szkolenia zostały dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Partnerstwo dla książki 2017.

czytaj dalej na temat: "Nowa biblioteka - szkolenia dla bibliotekarzy"

„DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA”

Utworzono dnia 04.12.2017

W dniu 27 listopada 2017 r. Filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Kiełczewicach Górnych wraz z Publiczną Szkołą Podstawową i biblioteką szkolną obchodziła „Dzień Pluszowego Misia”. Święto to ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Od tamtej pory nasze pluszowe misie obchodzą swoje urodziny. Dlatego w tym dniu wszystkie misie opuścili swoje zaciszne pokoiki i przybyły wraz z uczniami do szkoły. Sala gimnastyczna zamieniła się w „Misiową Krainę”.

czytaj dalej na temat: „DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA”

Wizyta Świętego Mikołaja…

Utworzono dnia 07.12.2017

Z wizytą do Maluszków przyszedł Święty Mikołaj, co prawda były łzy i okrzyki rozpaczy, ale każde dziecko otrzymało prezent od naszego gościa. Tego dnia dzieci słuchały historii Świętego, wykonywały mikołajowe prace plastyczne, najwięcej radości sprawiły jednak zabawy z chustą. Dziękujemy i zapraszamy za tydzień.

"Książka pod choinkę"

Utworzono dnia 01.12.2017

Drodzy Czytelnicy, mamy dla Was miłą niespodziankę. Kiermasz książek, owszem odbywał się w naszej bibliotece nie raz, ale teraz warto do nas przyjść nie tylko po książkę, zapraszamy do oglądania pięknej dekoracji i oprawy jaką przygotowała młodzież z Zespołu Szkół Techniki Rolniczej w Piotrowicach, wraz z opiekunem – p. Barbarą Budziłowicz. Dzięki naszym gościom w bibliotece zapanował przedświąteczny klimat, za co serdecznie dziękujemy, Czytelników zaś zapraszamy do oglądania i podziwiania pięknej dekoracji.

czytaj dalej na temat: "Książka pod choinkę"

Mikołajki w bibliotece

Utworzono dnia 07.12.2017

6 grudnia w bibliotece było gwarno i wesoło. W odwiedziny przyjechali uczniowie klasy I szkoły podstawowej w Kiełczewicach Górnych dla których przygotowano wiele atrakcji. Dzieci brały udział w „mikołajkowych zmaganiach” - rozwiązywały krzyżówki, układały puzzle, odkrywały co znajduje się w worku Świętego, wykonywały również przestrzenne postacie naszego bohatera.

czytaj dalej na temat: Mikołajki w bibliotece

"Proszę Państwa, oto miś..."

Utworzono dnia 01.12.2017

Na środowym spotkaniu z Maluszkami świętowaliśmy urodziny pluszowego misia. Urodziny to „poważne” święto, więc jak wiadomo był tort i sto lat dla naszego solenizanta. Były zabawy z chustą, kolorowanki i misiowa gimnastyka, a że humory wszystkim dopisywały bawiliśmy się doskonale. Za tydzień w odwiedziny przyjdzie  Święty Mikołaj…. Zapraszamy.

czytaj dalej na temat: "Proszę Państwa, oto miś..."

"Jak powstaje książka" - warsztaty w Żabiej Woli

Utworzono dnia 01.12.2017

Bibliotekę w Żabiej Woli odwiedziła właścicielka wydawnictwa Kurza Stopka,  pisarka i autorką książek dla dzieci Joanna Tyluś-Malak. Przeprowadziła ona warsztaty pt. "Jak powstaje książka". Celem warsztatów jest propagowania czytelnictwa wśród dzieci, edukacja i upowszechnianie sztuki poprzez kreatywne działania twórcze. Ponieważ chętnych na spotkanie z autorką było bardzo dużo, nasza biblioteka okazała się za mała i warsztaty odbyły się w szkole. Pani Joanna rozpoczęła od przedstawienia historii pisma. Potem opowiedziała historię książek, jak proces ich powstawania zmieniał się na przestrzeni wieków. Powiedziała też kilka słów o ilustrowaniu książek.

czytaj dalej na temat: "Jak powstaje książka" - warsztaty w Żabiej Woli

Zabawy bez zabawek

Utworzono dnia 28.11.2017

Zadaniem  zabaw sensorycznych jest  dostarczanie różnego rodzaju bodźców, które mają wpływ na rozwój  zmysłów malucha oraz poszerzają świat jego doznań. Do zabaw tych doskonale służą przedmioty codziennego użytku i produkty spożywcze, które można znaleźć w każdym domu. Zabawy sensoryczne nie należą do najczystszych jednak warto proponować je dzieciom, gdyż mają wpływ na rozwój zmysłów, a te z kolei stanowią pożywkę dla harmonijnego rozwoju mózgu i układu nerwowego.

czytaj dalej na temat: Zabawy bez zabawek

Dzień Jeża

Utworzono dnia 17.11.2017

Na ostatnim spotkaniu z Maluszkami obchodziliśmy Dzień Jeża, czyli święto kłujących ssaków. Podczas zajęć mieliśmy okazję wysłuchać wierszyki o tych zimowych śpiochach, pobawić się w zabawę „Idzie jeżyk tup, tup, tup…”. Podczas spotkania wykonaliśmy jeże z masy solnej i makaronu oraz pyszne owocowe kolczatki. Na następne spotkanie zapraszamy we wtorek 21 listopada 2017 r. w godz. 10.30 – 12.30. (prosimy o zabranie małej butelki plastikowej i szklanej oraz dowolny rodzaj ziarna, np. kasza, ryż itp.)

czytaj dalej na temat: Dzień Jeża

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Luty 2018
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4

Imieniny

Godziny pracy biblioteki w Strzyżewicach

Poniedziałek 8:00 - 16:00

Wtorek 8:00 - 16:00

Środa 10:00 - 18:00

Czwartek 7:30 - 15:30

Piątek 8:00 - 18:00

Sobota - 8:00 - 14:00

 

 

Zapraszamy