Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

Wiosna, ach to Ty...

Utworzono dnia 07.04.2018

„Przyleciał motylek na łąkę,
Tam spotkał maleńką biedronkę.
Pomachał jej swymi skrzydełkami,
Zachwycił pięknymi barwami.”

Na dworze coraz mocniej świeci słońce, dlatego też na ostatnich sobotnich zajęciach my również daliśmy się porwać wiosennemu klimatowi. Z kul styropianowych i kolorowego materiału wykonywaliśmy urocze biedronki. Jednak, by nasze owady nie czuły się samotne, dla towarzystwa powstały także zwiewne motyle.

 

czytaj dalej na temat: Wiosna, ach to Ty...

„Zielona żabka nad stawem mieszkała…”

Utworzono dnia 04.04.2018

Żaby należą do najliczniej występujących płazów na naszej planecie. Zamieszkują wszystkie kontynenty z wyjątkiem Antarktydy, a że lubią ciepło i wilgoć, to większość gatunków żyje w tropikalnych rejonach. I to właśnie żaby były bohaterkami ostatniego spotkania z Maluszkami. Dzieci zapoznały się ze środowiskiem życia płazów jak również  wysłuchały historii pewnej żabki, która rozpaczała nad swoim ciężkim losem i wyglądem.

czytaj dalej na temat: „Zielona żabka nad stawem mieszkała…”

Warsztaty Wielkanocne w Żabiej Woli

Utworzono dnia 26.03.2018

Tradycyjnie jak co roku w bibliotece  zorganizowano świąteczne warsztaty plastyczne, które przypomniały, że święta są tuż, tuż. Okres przygotowań do Świąt Wielkanocnych to szczególna okazja do poznania przez dzieci polskich tradycji świątecznych. Kolorowe pisanki wielkanocne to elementy, bez których nie wyobrażamy sobie tych świąt.  Dekorowanie pisanek to jedne z najpiękniejszych wspomnień związanych ze świętami wielkanocnymi.
 

 

czytaj dalej na temat: Warsztaty Wielkanocne w Żabiej Woli

Wielkanocne palmy

Utworzono dnia 24.03.2018

Palma wielkanocna to tradycyjna dekoracja na Wielkanoc. Święcimy ją w kościołach podczas Niedzieli Palmowej, która już jutro. Co prawda możemy zawsze kupić gotową, ale zrobiona samodzielnie przyniesie wiele radości.

My na dzisiejszych zajęciach wykonaliśmy własnoręcznie palmę wielkanocną, którą teraz możemy się pochwalić rodzinie lub znajomym.

czytaj dalej na temat: Wielkanocne palmy

„Spotkanie z Panią Wiosną”

Utworzono dnia 21.03.2018

Dzisiejsze spotkanie z Maluszkami miało na celu przywołanie wiosny, bo jak widać krajobraz za oknem typowo zimowy. Dzieci malowały portrety Pani Wiosny, wspólnie z mamami wykonały też wiosenne kwiaty. Dziękujemy za mile spędzony czas i zapraszamy za tydzień, mamy nadzieję, że już w wiosennych nastrojach.

Programowanie w bibliotece

Utworzono dnia 16.03.2018

Podczas cotygodniowych zajęć  w bibliotece w Żabiej Woli dzieci będą zdobywały wiedzę dotyczącą programowania, która pozwoli rozwijać kompetencje ponadczasowe takie jak umiejętność pracy zespołowej, precyzyjne wyrażanie myśli i logiczne myślenie. Te umiejętności przydadzą się w wielu dziedzinach niekoniecznie związanych z informatyką. Przy okazji uczniowie zdobędą wiedzę niezbędną do sprawnego poruszania się w przestrzeni internetu, zdobywania wiedzy i rozwiązywania 
czytaj dalej na temat: Programowanie w bibliotece

Nowości dla naszych Czytelników

Utworzono dnia 15.03.2018

 
 
Zapraszamy po kilka nowości wydawniczych do naszych bibliotek...

 

czytaj dalej na temat: Nowości dla naszych Czytelników

"Przyleciały boćki znad dalekich mórz..."

Utworzono dnia 14.03.2018

Wiosnę czuć już powoli w powietrzu, przyroda po zimowym uśpieniu budzi się do życia na nowo.Wśród białych chmur ujrzeć można biało - czarne ptaki z czerwonymi nogami czyli bociany, które są zwiastunem nadejścia wiosny. Drzewa, trawa i kwiaty wystrzelą niebawem feerią barw i zapachów. Malucha na ostatnim spotkaniu przygotowywały się do tej najpiękniejszej pory roku. Założyliśmy mały ogródek siejąc rzeżuchę i sadząc cebulki, a spod naszych zwinnych rączek wyszły piękne przestrzenne bociany. Dziękujemy za przybycie i zapraszamy w przyszłą środę.

czytaj dalej na temat: "Przyleciały boćki znad dalekich mórz..."

„Zajączki, zajączki, zajączki Skakały przez pola i łączki..."

Utworzono dnia 07.03.2018

„Zajączki, zajączki, zajączki
Skakały przez pola i łączki,
Stanęły pod lasem i patrzą
Jak dzieci się bawią i skaczą.
A dzieci podały im rączki
I z dziećmi skakały zajączki.”

 

W związku ze zbliżającymi się Świętami  Wielkanocnymi w minioną sobotę na naszych zajęciach skupiliśmy się na wykonywaniu podobizny jednego z naszych zwierzęcych przyjaciół niewątpliwie kojarzącego się właśnie z tym nadchodzącym okresem świątecznym.

czytaj dalej na temat: „Zajączki, zajączki, zajączki Skakały przez pola i łączki..."

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Czerwiec 2018
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Imieniny

Godziny pracy biblioteki w Strzyżewicach

Poniedziałek 8:00 - 16:00

Wtorek 8:00 - 16:00

Środa 10:00 - 18:00

Czwartek 7:30 - 15:30

Piątek 8:00 - 18:00

Sobota - 8:00 - 14:00

 

 

Zapraszamy