Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

NOCOWANIE Z MIKOŁAJEM

Utworzono dnia 21.12.2017

W nocy z 8 na 9 grudnia 2017 r. Filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Kiełczewicach Górnych wraz z Samorządem Uczniowskim zorganizowała dla dzieci i młodzieży "Nocowanie z Mikołajem".

Nasi podopieczni bardzo aktywnie spędzili ten piątkowy wieczór. Uczestnicząc w przygotowanych specjalnie dla nich na tą okazje różnych zadaniach plastycznych, wiedzowych oraz sportowych mogli sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności praktyczne.

czytaj dalej na temat: NOCOWANIE Z MIKOŁAJEM

KLUB WESOŁEGO CZYTELNIKA

Utworzono dnia 21.12.2017

Na ostatnim spotkaniu „Klubu Wesołego Czytelnika” nastała iście świąteczna atmosfera. Razem z naszymi klubowiczkami złożyłyśmy sobie świąteczne życzenia, połamałyśmy się opłatkiem i zasiadłyśmy do skromnego poczęstunku. Nastroje jak zwykle były wyśmienite, a świąteczne spotkanie przeplatane było oczywiście rozmowami o naszych ulubionych  lekturach. Na okres Świąt Bożego Narodzenia każda uczestniczka zabrała  do domu wybrane przez siebie książki, które omawiać będziemy przy następnym spotkaniu, już w Nowym Roku.

czytaj dalej na temat: KLUB WESOŁEGO CZYTELNIKA

Wyniki konkursu

Utworzono dnia 20.12.2017

W dniu 19 grudnia 2017 r. nastąpiło rozstrzygnięcie IV Gminnego Konkursu Plastycznego "Tradycyjne ozdoby bożonarodzeniowe - pająki i podłaźniczki" organizowanego przez Filię Gminnej Biblioteki Publicznej w Kiełczewicach Górnych oraz PSP w Kiełczewicach Górnych.

Komisja konkursowa w składzie: Barbara Gąbka - instruktor CKiP, Łukasz Oleszko - instruktor CKiP oraz Monika Zagórska-Kozak - dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Strzyżewicach, wyłoniła laureatów:

 

 

czytaj dalej na temat: Wyniki konkursu

Świąteczne drzewka

Utworzono dnia 16.12.2017

W sobotę również nie próżnowaliśmy, bowiem tym razem na zajęciach z rękodzieła spotkali się młodsi uczestnicy. W ruch poszły styropianowe kule i szyszki. Co prawda zadanie okazało się bardzo pracochłonne i żeby uzyskać efekt końcowy nasze zajęcia przedłużyły się sporo ponad godzinę, ale chyba warto było zaczekać na rezultat. Teraz nasze drzewka cieszyć będą oko pozostałych domowników.
Do zobaczenia na kolejnych zajęciach.

Warsztatów ciąg dalszy

Utworzono dnia 16.12.2017

W piątek 15 grudnia miały miejsce kolejne warsztaty z rękodzieła prowadzone przez p. Krystynę Wenarską.Tym razem panie wykonywały bombki choinkowe techniką powertexu.

czytaj dalej na temat: Warsztatów ciąg dalszy

„W świątecznym nastroju”

Utworzono dnia 13.12.2017

Święta Bożego Narodzenia to czas piękny i niepowtarzalny. Jest to czas, na który czekają nie tylko dzieci ale i dorośli. My też nie mogliśmy się już doczekać w związku z czym na ostatnim spotkaniu z Maluszkami zapanowała przedświąteczna atmosfera.  Dzieci wspólnie z mamami wykonywały piękne kartki z życzeniami  dla najbliższych, malowały choinki, jednak najprzyjemniejszym momentem spotkania było ubieranie żywego drzewka, co sprawiło Maluchom  wiele radości. Dziękujemy i zapraszamy za tydzień.

czytaj dalej na temat: „W świątecznym nastroju”

ANDRZEJKI W BIBLIOTECE

Utworzono dnia 07.12.2017

Na kilka godzin biblioteka w Żabiej Woli zamieniła się w „Krainę Magii” gdyż zostały tam zorganizowane andrzejki. Spotkanie miało na celu poznanie i podtrzymanie tradycji, wzbogacenie wiadomości o zwyczajach andrzejkowych oraz integrację uczniów. Podczas andrzejek została przypomniana historia andrzejek i katarzynek. Biblioteka na te kilka godzin przeistoczyła się w miejsce, gdzie można było za sprawą wróżb, poznać swoją przyszłość. Nie zabrakło również dobrej muzyki, przy której każdy mógł dać popis swoich umiejętności tanecznych.

czytaj dalej na temat: ANDRZEJKI W BIBLIOTECE

ŚWIĄTECZNE WARSZTATY W ŻABIEJ WOLI

Utworzono dnia 12.12.2017

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas. Zapach piernika, choinka błyszcząca jak gwiazdka - to buduje niepowtarzalny klimat. W naszej bibliotece również zagościła magiczna atmosfera dzięki warsztatom świątecznym. Uczniowie klasy III dobrze wiedzą, że biblioteka jest miejscem, gdzie w ciekawy i twórczy sposób można spędzać czas a w pewien grudniowy dzień na moment zamieniła się w pracownię plastyczną w której działo się wiele ciekawych rzeczy.

czytaj dalej na temat: ŚWIĄTECZNE WARSZTATY W ŻABIEJ WOLI

"Święta coraz bliżej..."

Utworzono dnia 04.12.2017

W sobotę, 2 grudnia znowu w bibliotece od rana było pracowicie. Tym razem w warsztatach wzięli udział najmłodsi. Pierwszą część spotkania, poświęconą tematyce scapbookingu, poprowadziła p. Krystyna Wenarska. Dzieci korzystając z gotowych scaprek tworzyły kartki świąteczne. Niektórym tak się spodobała ta technika, że wykonali po kilka niepowtarzalnych prac.

czytaj dalej na temat: "Święta coraz bliżej..."

„Nowości dla naszych Czytelników”

Utworzono dnia 08.12.2017

Drodzy Czytelnicy

zapraszamy po kilka nowości wydawniczych do naszej biblioteki.

Na długie wieczory, bezsenne noce lub do porannej kawy - każdy znajdzie coś dla siebie.

Zapraszamy.

czytaj dalej na temat: „Nowości dla naszych Czytelników”

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Luty 2018
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4

Imieniny

Godziny pracy biblioteki w Strzyżewicach

Poniedziałek 8:00 - 16:00

Wtorek 8:00 - 16:00

Środa 10:00 - 18:00

Czwartek 7:30 - 15:30

Piątek 8:00 - 18:00

Sobota - 8:00 - 14:00

 

 

Zapraszamy