Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

ZAJĘCIA Z PROGRAMOWANIA W BIBLIOTECE W ŻABIEJ WOLI

Utworzono dnia 08.06.2018

Koniec roku zbliża się nieuchronnie dlatego też dobiegły końca zajęcia z programowania dla chętnych dzieci z klasy II i III PSP im. Rodziny Rohlandów w Żabiej Woli. W ramach zajęć dzieci uczyły się programowania w intuicyjnym języku Scratch. Nauka programowania rozwija wiele kompetencji potrzebnych naszym dzieciom: Bill Gates twierdzi, że ” Nauka pisania programów to gimnastyka dla mózgu. Pozwala wypracować umiejętność efektywnego myślenia o rzeczach niezwiązanych z informatyką.” Przykłady z całego świata pokazują, że nauka podstaw programowania jest możliwa już od wczesnych etapów nauczania i to właśnie wówczas przynosi najlepsze efekty.

czytaj dalej na temat: ZAJĘCIA Z PROGRAMOWANIA W BIBLIOTECE W ŻABIEJ WOLI

„W krainie motyli”

Utworzono dnia 07.06.2018

Maluchy na ostatnim spotkaniu poznały historyjkę o motylkach, które z poczwarek stały się pięknymi owadami. Tradycyjnie dzieci wykonywały prace plastyczne do przeczytanej historii, w postaci motyli z rolek po papierze oraz wyklejanek z piankoliny, nie zabrakło również bardzo lubianych przez dzieci zabaw z chustą animacyjną. Dziękujemy i zapraszamy na kolejne spotkanie.

czytaj dalej na temat: „W krainie motyli”

Czasopisma w bibliotece

Utworzono dnia 05.06.2018

Pod takim hasłem przebiegało spotkanie w naszej bibliotece, w którym  udział brali uczniowie klasy III PSP im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Strzyżewicach – Rechcie wraz z wychowawczynią. Uczestnicy przeglądając czasopisma zobaczyli, co zawiera stopka redakcyjna, czemu poświęcone są poszczególne artykuły i do jakiego odbiorcy są skierowane. Na zakończenie wykonali zabawne zakładki narożne do książek. Dziękujemy za przybycie i zapraszamy do częstszych odwiedzin.

czytaj dalej na temat: Czasopisma w bibliotece

Pszczoły i ich miód

Utworzono dnia 30.05.2018

Na ostatnim spotkaniu z Maluszkami przyglądaliśmy się bliżej pszczołom i ich pożytecznej pracy. Po wysłuchaniu wiersza wykonywaliśmy małe ule i sympatyczne pszczółki z plastikowych jajek. Malowaliśmy farbami i smakowaliśmy pszczeli przysmak, którym jest miód. Dziękujemy za mile spędzony czas i zapraszamy za tydzień.

czytaj dalej na temat: Pszczoły i ich miód

"Witamy naszych gości"

Utworzono dnia 29.05.2018

W dniu 28 maja biblioteka w Strzyżewicach miała zaszczyt przyjmować kolejnych gości. Tym razem byli to uczniowie klasy 0A ze Szkoły Podstawowej nr 32 z Oddziałami Integracyjnymi im. Pamięci Majdanka w Lublinie. Dla naszych gości przygotowaliśmy wiele atrakcji, oprócz wspólnego czytania i zajęć plastycznych, bawiliśmy się w plenerze.  Były gry i zabawy na świeżym powietrzu, malowanie na folii oraz grillowanie, bo doskonałe humory i aura nam sprzyjała. Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie, zarówno zerówkowiczom, paniom nauczycielkom jak i dzielnym mamom. Wyrazy podziękowanie za wsparcie naszego spotkania kierujemy również na ręce pani Małgorzaty Kuna z Piekarni – Ciastkarni Kuna w Żabiej Woli.

czytaj dalej na temat: "Witamy naszych gości"

NOWOŚCI, NOWOŚCI...

Utworzono dnia 23.05.2018

Drodzy Czytelnicy, serdecznie zapraszamy po nowości wydawnicze!

czytaj dalej na temat: NOWOŚCI, NOWOŚCI...

„Świętujemy urodziny Muszki - w kręgu twórczości Ewy Kołaczkowskiej”

Utworzono dnia 18.05.2018

W dniach 16-18 maja biblioteka gościła w swoich progach uczniów klas II szkół podstawowych z terenu naszej Gminy. Zaproszeni goście uczestniczą w projekcie „Świętujemy urodziny Muszki -  w kręgu twórczości Ewy Kołaczkowskiej”. Celem przedsięwzięcia jest zachęcenie młodych czytelników do poznawania twórczości i sylwetki pisarki, która jest równocześnie patronką biblioteki w Strzyżewicach. Uczniowie wspólnie z wychowawcami czytają przygody Muszki, do których wykonają prace plastyczne, a póki co w naszej bibliotece odbywały się warsztaty decoupage. Uczestnicy własnoręcznie wykonywali pudełeczka na drobiazgi, nazwane przez nas „Szkatułką na skarb pradziadka”

czytaj dalej na temat: „Świętujemy urodziny Muszki - w kręgu twórczości Ewy Kołaczkowskiej”

„Smakowite spotkanie”

Utworzono dnia 16.05.2018

Dzisiejsze spotkanie Maluchów było dosyć pracowite, ale i przy okazji bardzo miłe. W związku z obchodami Światowego Dnia Pieczenia (18 maja) dzieci zajęły się pieczeniem ciasteczek. Przyjemny aromat roznosił się po całej bibliotece, a smak wypieków chwalili wszyscy, którzy mieli okazję ich spróbować. Czytaliśmy również historię Słonia Trąbalskiego i wykonaliśmy sympatyczne słoniki. Dziękujemy za mile spędzony czas i zapraszamy w najbliższą środę, wyjątkowo na godz. 11.30.

czytaj dalej na temat: „Smakowite spotkanie”

„Stacja Tuwimkowo – w kręgu twórczości Pana Juliana” - czyli obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

Utworzono dnia 15.05.2018

Tegoroczna edycja Tygodnia Bibliotek odbywała się pod hasłem „(DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA”. Jej zasadniczym  celem jest podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji jak również zainteresowanie książką szerokiego grona społeczeństwa. Nasza biblioteka po raz kolejny zaprosiła do siebie wszystkich „zerówkowiczów” z terenu gminy, by tym razem przybliżyć im twórczość znakomitego poety i pisarza dla dzieci – Juliana Tuwima. Nasi goście poznawali przesympatyczne wiersze autora i wykonywali do nich różne prace plastyczne. Wspólne czytanie „Rzepki” czy „Pana Trąbalskiego” wzbudziło wiele radości i zadowolenia wśród przybyłych gości.

czytaj dalej na temat: „Stacja Tuwimkowo – w kręgu twórczości Pana Juliana” - czyli obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

Piaskiem malowane

Utworzono dnia 14.05.2018

Nasze sobotnie spotkanie tradycyjnie już przebiegało w przyjemnej atmosferze. Jak zwykle do wykonania naszych prac wykorzystaliśmy m.in. plastikowe butelki, które przemieniły się w małe kurczaki. Niemniej jednak największe zaangażowanie wywołało kolejne zadanie. Postanowiliśmy stworzyć kolorowe słoiczki. Sposób wykonania jest banalny. Wysypujemy sól do miseczek lub innych pojemników i „kolorujemy” ją kredą. Taki solny piasek może być wykorzystany nie tylko podczas zabawy z buteleczkami. Można z niego usypywać wzorki, a nawet tworzyć prawdziwe dzieła sztuki.

czytaj dalej na temat: Piaskiem malowane

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Październik 2018
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imieniny

Godziny pracy biblioteki w Strzyżewicach

Poniedziałek 8:00 - 16:00

Wtorek 8:00 - 16:00

Środa 10:00 - 18:00

Czwartek 7:30 - 15:30

Piątek 8:00 - 18:00

Sobota 8:00 - 13:00

 

 

 

Zapraszamy