Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

Historia pewnej stonogi…

Utworzono dnia 23.05.2017

Na ostatnim spotkaniu z Maluszkami poznaliśmy historię stonogi, która wybierała się do Białej na pierogi. Po wysłuchaniu wiersza dzieci malowały farbami kolorowe gąsieniczki, wykonywały stonogi z chrupek kukurydzianych, bawiły się w zabawę „idzie, idzie stonoga…”, a w związku z nadchodzącym Dniem Mamy, przygotowały piękne kartki z życzeniami. Dziękujemy za mile spędzony czas i zapraszamy za tydzień.

czytaj dalej na temat: Historia pewnej stonogi…

Biblioteka ma już swoje logo

Utworzono dnia 18.05.2017

W dniu 10 maja 2017 r. komisja konkursowa wyłoniła laureatów konkursu na logo Gminnej Biblioteki Publicznej im. Ewy Kołaczkowskiej w Strzyżewicach.

Na konkurs wpłynęło 7 prac. Każda z nich spełniała warunki formalne ujęte w regulaminie. Komisja konkursowa długo zastanawiała się nad wyłonieniem zwycięskiej pracy.

Ostatecznie zdecydowano, że logo, które stanie się oficjalną częścią identyfikacji wizualnej naszej Biblioteki, powstanie poprzez wykorzystanie pomysłu Michała Pęcaka, ucznia ZSTR im. W. Witosa w Piotrowicach. Wyróżnienie zaś powędrowało do Karoliny Rycerz, uczennicy Gimnazjum przy ZS w Bystrzycy Starej.

czytaj dalej na temat: Biblioteka ma już swoje logo

„W dniu twojego święta Mamo…”

Utworzono dnia 17.05.2017

W związku ze zbliżającym się Dniem Matki nasze czwartkowe zajęcia z rękodzieła poświęciliśmy na własnoręczne wykonanie kartek dla naszych kochanych mam. Oprócz wklejenia wierszyka na tę specjalną okazję każdy mógł dopisać w niej coś od siebie. W czasie zajęć uczestnicy mieli także okazję nauczyć się tworzenia oryginalnych ozdób z papieru przy użyciu „Big Shota”. Przygotowane elementy posłużyły nam w dalszej części spotkania do dekoracji pocztówek i kopert. Mam nadzieję, że nasze małe dzieła spodobają się obdarowanym mamom, a my spotkamy się równie licznie na kolejnym spotkaniu, na które serdecznie zapraszam.

CZYTELMANIA DRUGA EDYCJA

Utworzono dnia 17.05.2017

Czytelmania to kampania na rzecz wspierania czytelnictwa, która w Publicznej Szkole Podstawowej im. Rodziny Rohlandów odbyła się już po raz drugi. Jej głównym celem jest wykreowanie mody na czytanie i reanimacja pierwotnej wartości książki. W tym roku odbyła się w ramach tygodnia bibliotek. Uczniowie wraz z nauczycielami przez cały tydzień podczas lekcji czytali książki, które zostały wybrane specjalnie dla nich. Cała społeczność szkolna  bardzo aktywnie włączyła się w zaproponowane działania. Nikogo nie trzeba było przekonywać do czytania.  Na spotkaniu klas 0 – III w bibliotece, dzieci zaprezentowały przeczytane książki swoim kolegom. Pomysłowość i kreatywność klas przerosła wszelkie oczekiwania. Czytelmania zamieniła się we wspaniały festiwal czytania.

czytaj dalej na temat: CZYTELMANIA DRUGA EDYCJA

"Klub Wesołego Czytelnika"

Utworzono dnia 16.05.2017

Drodzy Czytelnicy, już jutro w naszej bibliotece odbędzie się kolejne spotkanie "Klubu Wesołego Czytelnika". Jak do tej pory uczestniczki naszych spotkań "przestudiowały" kilka pozycji książkowych: "Nikt mi się nie oprze" S.E. Phillips, "November 9" C. Hoover, "Dziewczyna z pociągu" P. Hawkins, "Owca w krzaku dzikiej róży" K.T. Nowak,"Zimowa miłość" E. Rodzeń, "Bez słów" M. Sheridan oraz "Powietrze, którym oddycha" B.C. Cherry. Oprócz książki "Dziewczyna z pociągu" jest to w większości literatura typowo kobieca. Największe emocje jak do tej pory wzbudziła książka E. Rodzeń "Zimowa miłość" oraz publikacja B.C. Cherry "Powietrze, którym oddycha". Już jutro kolejne spotkanie i kolejny tytuł do przeczytania, a także dobra kawa i ciastko. Serdecznie zapraszamy!

Warsztaty scenariuszowe

Utworzono dnia 16.05.2017

W dniu 9 maja 2017 r. nasza biblioteka w ramach współpracy z Gimnazjum Publicznym Nr 1 w Bystrzycy Starej, zorganizowała spotkanie z panem Zbigniewem Masternakiem -  pisarzem, dziennikarzem, scenarzystą filmowym i  producentem.
Uczniowie klas I Gimnazjum, wzięli udział w warsztatach scenariuszowych. Nasz gość wprowadzał uczestników do sztuki tworzenia scenariuszy filmowych, omawiał konstrukcję bohaterów oraz sposoby tworzenia dialogów. Następnie, poprzez prace w grupach uczestnicy mieli możliwość stworzenia własnych pomysłów scenariuszowych.

czytaj dalej na temat: Warsztaty scenariuszowe

"O rybaku i złotej rybce"

Utworzono dnia 16.05.2017

Dzisiejsze spotkanie z Maluszkami, osnute było wokół historii rybaka i złotej rybki. Oprócz zapoznania się z treścią baśni, Maluszki wykonały swoje, własne kolorowe rybki, łowiły za pomocą „wędki”, zrobiły także wspólną pracę pod tytułem „morska głębina”. Pogoda na zewnątrz dopisała, więc odwiedziliśmy również pobliski plac zabaw. 

czytaj dalej na temat: "O rybaku i złotej rybce"

Tydzień Bibliotek 2017

Utworzono dnia 15.05.2017

W dniach 8-15 maja 2017 r. odbywała się XIV edycja programu Tydzień Bibliotek. Jego głównym celem jest podkreślanie roli czytania i bibliotek w życiu każdego człowieka oraz zainteresowanie książką szerokich kręgów społeczeństwa.
Gminna Biblioteka Publiczna w Strzyżewicach tradycyjnie już zaprosiła w swoje progi uczniów klas 0 ze wszystkich szkół podstawowych z terenu Gminy. Naszym tegorocznym spotkaniom przyświecało hasło „W krainie baśni”, a zatem wspólnie z uczestnikami wprowadzaliśmy się w ten magiczny świat. Oprócz czytania baśniowych historii: o Jasiu i Małgosi, Królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach, Śpiącej Królewnie, rybaku i złotej rybce, brzydkim kaczątku, do których powstały tematyczne prace, jak chociażby złote rybki i krasnoludki. Uczniowie wykonali także przepiękne i kolorowe plakaty oraz brali udział w mini – konkursach wiedzy o baśniach. Jak się okazuje wszyscy znają bohaterów magicznego świata. Wszystkim przybyłym serdecznie dziękujemy za odwiedziny i liczymy, że za rok znowu się spotkamy.

Fotorelacja z poszczególnych spotkań w zakładce Galeria.

czytaj dalej na temat: Tydzień Bibliotek 2017

Prezent pachnący kawą

Utworzono dnia 06.05.2017

Do wykonania ciekawych prezentów dla najbliższych możemy wykorzystać wiele rzeczy, które znajdziemy w domu - makaron, kaszę, ale jak się dzisiaj przekonaliśmy także ziarna kawy. (...)

Jednego możemy być pewni - to drzewko w kształcie serca z pewnością rozniesie po domu cudowny zapach kawy.

czytaj dalej na temat: Prezent pachnący kawą

Na wiosennej łące

Utworzono dnia 26.04.2017

Co dzieje się wiosną na łące? Na to pytanie próbowaliśmy znaleźć odpowiedź podczas wtorkowego spotkania z Maluszkami.  W tematykę wprowadziła nas historyjka  biedronki Zosi, która zgubiła swoje kropki…  Oprócz przepięknych biedronek, Maluch wykonały wiosenne kwiaty, nie zabrakło także zabaw z chustą i tunelem animacyjnym.  Dziękujemy za mile spędzony czas i zapraszamy na kolejne spotkanie.

czytaj dalej na temat: Na wiosennej łące

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Sierpień 2017
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Imieniny

Godziny pracy biblioteki w Strzyżewicach

Poniedziałek 8:00 - 16:00

Wtorek 8:00 - 16:00

Środa 10:00 - 18:00

Czwartek 7:30 - 15:30

Piątek 8:00 - 16:00

Sobota - Nieczynne

 

 

Zapraszamy