Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

"Jak powstaje książka" - warsztaty w Żabiej Woli

Utworzono dnia 01.12.2017

Bibliotekę w Żabiej Woli odwiedziła właścicielka wydawnictwa Kurza Stopka,  pisarka i autorką książek dla dzieci Joanna Tyluś-Malak. Przeprowadziła ona warsztaty pt. "Jak powstaje książka". Celem warsztatów jest propagowania czytelnictwa wśród dzieci, edukacja i upowszechnianie sztuki poprzez kreatywne działania twórcze. Ponieważ chętnych na spotkanie z autorką było bardzo dużo, nasza biblioteka okazała się za mała i warsztaty odbyły się w szkole. Pani Joanna rozpoczęła od przedstawienia historii pisma. Potem opowiedziała historię książek, jak proces ich powstawania zmieniał się na przestrzeni wieków. Powiedziała też kilka słów o ilustrowaniu książek.

czytaj dalej na temat: "Jak powstaje książka" - warsztaty w Żabiej Woli

Zabawy bez zabawek

Utworzono dnia 28.11.2017

Zadaniem  zabaw sensorycznych jest  dostarczanie różnego rodzaju bodźców, które mają wpływ na rozwój  zmysłów malucha oraz poszerzają świat jego doznań. Do zabaw tych doskonale służą przedmioty codziennego użytku i produkty spożywcze, które można znaleźć w każdym domu. Zabawy sensoryczne nie należą do najczystszych jednak warto proponować je dzieciom, gdyż mają wpływ na rozwój zmysłów, a te z kolei stanowią pożywkę dla harmonijnego rozwoju mózgu i układu nerwowego.

czytaj dalej na temat: Zabawy bez zabawek

Dzień Jeża

Utworzono dnia 17.11.2017

Na ostatnim spotkaniu z Maluszkami obchodziliśmy Dzień Jeża, czyli święto kłujących ssaków. Podczas zajęć mieliśmy okazję wysłuchać wierszyki o tych zimowych śpiochach, pobawić się w zabawę „Idzie jeżyk tup, tup, tup…”. Podczas spotkania wykonaliśmy jeże z masy solnej i makaronu oraz pyszne owocowe kolczatki. Na następne spotkanie zapraszamy we wtorek 21 listopada 2017 r. w godz. 10.30 – 12.30. (prosimy o zabranie małej butelki plastikowej i szklanej oraz dowolny rodzaj ziarna, np. kasza, ryż itp.)

czytaj dalej na temat: Dzień Jeża

Konkurs "Tradycyjne ozdoby bożonarodzeniowe - pająki i podłaźniczki"

Utworzono dnia 15.11.2017

Serdecznie zapraszamy do udziału w czwartej edycji gminnego konkursu plastycznego na tradycyjne ozdoby świąteczne. Po ubiegłorocznych szopkach przyszedł czas na tradycyjne pająki i podłaźniczki. Mamy nadzieję, że w ten sposób młode pokolenie przybliży sobie dawne tradycje i zwyczaje związane ze świętami Bożego Narodzenia.

Szczegóły konkursu w regulaminie zamieszczonym poniżej. Zachęcamy do udziału, gdyż jak zawsze na laureatów czekają atrakcyjne nagrody.

http://www.gbpstrzyzewice.naszabiblioteka.com/pliki/plik/iv-gminny-konkurs-plastyczny-1510761496.pdf

czytaj dalej na temat: Konkurs "Tradycyjne ozdoby bożonarodzeniowe - pająki i podłaźniczki"

Warsztaty z rękodzieła

Utworzono dnia 15.11.2017

Warsztaty z rękodzieła

W najbliższą sobotę - 18 listopada 2017 r. zapraszamy na zajęcia z rękodzieła dla grupy młodszej.
Spotkanie odbędzie się w godz. 9.30 - 11.30.

Zapraszamy.

Wyniki II Gminnego Konkursu Plastycznego " Moja ulubiona postać bajkowa"

Utworzono dnia 15.11.2017

W dniu 15 listopada 2017 r. w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Strzyżewicach zebrała się komisja konkursowa w składzie: p. Barbara Zdybel - zastępca wójta Gminy Strzyżewice, p. Tomasz Hanaj - dyrektor CKiP z siedzibą w Piotrowicach oraz p. Monika Zagórska - Kozak - dyrektor biblioteki. Czekało na nich nie lada wyzwanie, bowiem musieli wyłonić laureatów II Gminnego Konkursu Plastycznego na ulubioną postać bajkową przedstawioną w postaci kukiełki.

Ostatecznie nagrodzono następujące osoby:

w kategorii przedszkola i oddziały przedszkolne:

  • I miejsce - Hanna Ożóg, Samorządowe Przedszkole Publiczne "Parkowe Skrzaty" w Piotrowicach

w kategorii klas I-III:

  • I miejsce - Agata Nawłatyna, kl. Ia, PSP w Bystrzycy Starej
  • II miejsce - Filip Pysiński, kl. II, PSP w Osmolicach
  • III miejsce - Alicja Kaproń, kl. III, PSP w Strzyżewicach - Rechcie
  • III miejsce - Maja Koczon, kl. I b, PSP w Bystrzycy Starej

wyróżnienia:

  • Julia Jakubaszek, kl. III, PSP w Żabiej Woli
  • Bartłomiej Klimek, kl. II, PSP w Żabiej Woli
  • Mateusz Rachwał, kl. IIIa, PSP w Bystrzycy Starej
  • Tomasz Janik, kl. II, PSP w Kiełczewicach Górnych.
czytaj dalej na temat: Wyniki II Gminnego Konkursu Plastycznego " Moja ulubiona postać bajkowa"

„A może tak do biblioteki…?”

Utworzono dnia 10.11.2017

Nie lada  wyzwaniem we współczesnym świecie jest  dla bibliotek zainteresowanie młodych ludzi swoją ofertą. W czasach, gdy książka i czytanie stają się co raz mniej modne, a one same są jedną z wielu form obcowania z kulturą, przyciągnięcie młodzieży do biblioteki stanowi trudne zadanie. By poczynić pewne zmiany w tym kierunku do biblioteki zaproszeni zostali uczniowie Zespołu Szkół Techniki Rolniczej im. Wincentego Witosa w Piotrowicach wraz opiekunem – p. Barbarą Budziłowicz.

czytaj dalej na temat: „A może tak do biblioteki…?”

"Ziemniaczane królestwo"

Utworzono dnia 08.11.2017

Dzisiejsze spotkanie z Maluszkami związane było z „Panem ziemniakiem”. Oprócz kartoflanych ludzików i przepięknych kolorowanek oraz wierszyków, Maluszki wspólnie z rodzicami przygotowały pyszną przekąskę – frytki, co prawda mało dietetyczne i zdrowe, ale jakże smaczne. Dziękujemy za miłą zabawę i zapraszamy za tydzień.

KLUB WESOŁEGO CZYTELNIKA

Utworzono dnia 26.10.2017

Drodzy Czytelnicy, za nami już cztery spotkania "Klubu Wesołego Czytelnika". Do tej pory nasze klubowiczki przestudiowały trzy książki : "Woda, która niesie ciszę" Brittainy C. Cherry, "Prokurator" Pauliny Świst oraz "Behawiorysta" Remigiusza Mroza. Z wyżej wymienionych tytułów naszym czytelniczkom najbardziej przypadła do gustu lektura "Prokurator". Na kolejnym spotkaniu, które odbędzie się 6 listopada 2017 r. będziemy dyskutować na temat dwóch książek, które w chwili obecnej "wędrują" pomiędzy członkiniami naszego klubu. Będą to "Ósmy cud świata" Magdaleny Witkiewicz, oraz "It Ends with Us" Colleen Hoover. Serdecznie zapraszamy.

                                                                                      

czytaj dalej na temat: KLUB WESOŁEGO CZYTELNIKA

"Jesień kolorowe liście niesie..."

Utworzono dnia 25.10.2017

Pierwsze spotkanie Maluszków odbyło się w kameralnym gronie, mimo wszystko było miło i przyjemnie. Dzieci poznawały dary jesieni, były więc zabawy z liśćmi, kasztanami i innymi owocami, powstały również piękne prace plastyczne. Dziękujemy za przybycie i zapraszamy na kolejne spotkanie w dniu 8 listopada 2017 r. (środa) w godz. 10.30 – 12.30.

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Grudzień 2017
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny

Godziny pracy biblioteki w Strzyżewicach

Poniedziałek 8:00 - 16:00

Wtorek 8:00 - 16:00

Środa 10:00 - 18:00

Czwartek 7:30 - 15:30

Piątek 8:00 - 18:00

Sobota - 8:00 - 14:00

 

 

Zapraszamy