Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

„Smakowite spotkanie”

Utworzono dnia 16.05.2018

Dzisiejsze spotkanie Maluchów było dosyć pracowite, ale i przy okazji bardzo miłe. W związku z obchodami Światowego Dnia Pieczenia (18 maja) dzieci zajęły się pieczeniem ciasteczek. Przyjemny aromat roznosił się po całej bibliotece, a smak wypieków chwalili wszyscy, którzy mieli okazję ich spróbować. Czytaliśmy również historię Słonia Trąbalskiego i wykonaliśmy sympatyczne słoniki. Dziękujemy za mile spędzony czas i zapraszamy w najbliższą środę, wyjątkowo na godz. 11.30.

czytaj dalej na temat: „Smakowite spotkanie”

„Stacja Tuwimkowo – w kręgu twórczości Pana Juliana” - czyli obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

Utworzono dnia 15.05.2018

Tegoroczna edycja Tygodnia Bibliotek odbywała się pod hasłem „(DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA”. Jej zasadniczym  celem jest podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji jak również zainteresowanie książką szerokiego grona społeczeństwa. Nasza biblioteka po raz kolejny zaprosiła do siebie wszystkich „zerówkowiczów” z terenu gminy, by tym razem przybliżyć im twórczość znakomitego poety i pisarza dla dzieci – Juliana Tuwima. Nasi goście poznawali przesympatyczne wiersze autora i wykonywali do nich różne prace plastyczne. Wspólne czytanie „Rzepki” czy „Pana Trąbalskiego” wzbudziło wiele radości i zadowolenia wśród przybyłych gości.

czytaj dalej na temat: „Stacja Tuwimkowo – w kręgu twórczości Pana Juliana” - czyli obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

Piaskiem malowane

Utworzono dnia 14.05.2018

Nasze sobotnie spotkanie tradycyjnie już przebiegało w przyjemnej atmosferze. Jak zwykle do wykonania naszych prac wykorzystaliśmy m.in. plastikowe butelki, które przemieniły się w małe kurczaki. Niemniej jednak największe zaangażowanie wywołało kolejne zadanie. Postanowiliśmy stworzyć kolorowe słoiczki. Sposób wykonania jest banalny. Wysypujemy sól do miseczek lub innych pojemników i „kolorujemy” ją kredą. Taki solny piasek może być wykorzystany nie tylko podczas zabawy z buteleczkami. Można z niego usypywać wzorki, a nawet tworzyć prawdziwe dzieła sztuki.

czytaj dalej na temat: Piaskiem malowane

Kreatywne maluchy

Utworzono dnia 01.05.2018

Nasze sobotnie zajęcia znowu upłynęły nam szybko i pracowicie. Tym razem uczestnicy wykorzystywali stare płyty CD by wyczarować z nich wesołego klauna. Ten sympatyczny osobnik wprawił nas w wesoły nastrój i mimo iż mieliśmy inne plany, to postanowiliśmy wykonać trójwymiarowe obrazki z papierowych talerzyków. Kawałki filcu zamieniły się w trawę, a patyczki po losach, kolorowe pomponiki i prasowany sizal w barwne motyle, które na chwilę przysiadly na naszym widoczku. Ale to nie był koniec niespodzianek bowiem każdy z uczestników posadził swojego bratka, którego zabrał do domu i obiecał się opiekować.

Dziękujemy za spotkanie i zapraszamy na kolejne zajęcia za dwa tygodnie tj. 12 maja.

 

czytaj dalej na temat: Kreatywne maluchy

"Panie pilocie"

Utworzono dnia 29.04.2018

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje i czas wypoczynku oraz podróżowania, a że przemieszczać się można różnymi środkami transportu więc nasze zajęcia z Maluszkami były o samolotach. Wysłuchaliśmy historii kurki latającej aeroplanem, wykonaliśmy własne samoloty, a na zakończenie wybraliśmy się na pobliski plac zabaw by puszczać papierowe samoloty. Na kolejne spotkanie zapraszamy 16 maja z uwagi na planowane obchody Tygodnia bibliotek. 

czytaj dalej na temat: "Panie pilocie"

„Biedroneczki są w kropeczki…”

Utworzono dnia 18.04.2018

Maluszki na ostatnim spotkaniu poznały historię pewnej biedronki, która postanowiła radykalnie zmienić swój wygląd, z „pogrubiających kropek na paski lub kratę”. Historyjka, historyjką jednak Maluchy doskonale wiedziały jaki „strój” nosi biedronka, co udowodniły wykonując piękne prace. Dziękujemy i zapraszamy w przyszłą środę.
 

 

czytaj dalej na temat: „Biedroneczki są w kropeczki…”

Warsztaty komiksowe dla dzieci

Utworzono dnia 18.04.2018

W dniu 18 kwietnia 2018 r. uczniowie szkoły podstawowej w Kiełczewicach Górnych i Żabiej Woli uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez pana Zbigniewa Masternaka -   autora książek, scenariuszy filmowych i zapalonego piłkarza. W trakcie spotkania dzieci wykonywały komiks według własnego pomysłu, które nasz gość omawiał i oceniał. Powstało wiele ciekawych a nawet oryginalnych historyjek obrazkowych, co może oznaczać, że w przyszłości ktoś z uczestników zajmie się tworzeniem komiksów „na poważnie”, czego oczywiście serdecznie życzymy…

czytaj dalej na temat: Warsztaty komiksowe dla dzieci

Zaproszenie

Utworzono dnia 12.04.2018

„Rybak i rybka”

Utworzono dnia 11.04.2018

Maluchy na ostatnim spotkaniu poznawały historię złotej rybki i jej magicznych umiejętności. Dzieci wcielały się w rolę rybaka i zarzucały, co prawda nie sieci, a wędki co i tak było nie lada wyzwaniem. Na zakończenia Maluchy wspólnie z mamami zrobiły akwaria w słoikach oczywiście z własnymi, złotymi rybkami. Dziękujemy za mile spędzony czas i zapraszamy za tydzień.

czytaj dalej na temat: „Rybak i rybka”

"Świętujemy urodziny Muszki"

Utworzono dnia 09.04.2018

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Czerwiec 2018
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Imieniny

Godziny pracy biblioteki w Strzyżewicach

Poniedziałek 8:00 - 16:00

Wtorek 8:00 - 16:00

Środa 10:00 - 18:00

Czwartek 7:30 - 15:30

Piątek 8:00 - 18:00

Sobota - 8:00 - 14:00

 

 

Zapraszamy