Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

Witamy!

Utworzono dnia 21.10.2015

Witamy na naszej nowej stronie internetowej.

Nowości wydawnicze

Utworzono dnia 14.06.2018

Drodzy Czytelnicy, pisarze nie próżnują... dlatego zapraszamy po kilka kolejnych, jeszcze "gorących" nowości wydawniczych

„Mój ślimaku, pokaż rożki, dam ci sera na pierożki ”

Utworzono dnia 14.06.2018

Kto nie zna słów rymowanki o ślimaku i serze? Nawet starsi dokładnie pamiętają ten sympatyczny wierszyk. Maluszki na ostatnim spotkaniu wysłuchały historyjki o naszym bohaterze i wykonywały ślimaki z makaronowych muszli i plasteliny. Mali artyści stworzyli również piękne dzieła na folii zamieniając naszą salę zabaw w pracownię artystyczną. Dziękujemy za mile spędzony czas i zapraszamy na ostatnie przedwakacyjne spotkanie w dniu 20 czerwca.

czytaj dalej na temat: „Mój ślimaku, pokaż rożki, dam ci sera na pierożki ”

ZAJĘCIA Z PROGRAMOWANIA W BIBLIOTECE W ŻABIEJ WOLI

Utworzono dnia 08.06.2018

Koniec roku zbliża się nieuchronnie dlatego też dobiegły końca zajęcia z programowania dla chętnych dzieci z klasy II i III PSP im. Rodziny Rohlandów w Żabiej Woli. W ramach zajęć dzieci uczyły się programowania w intuicyjnym języku Scratch. Nauka programowania rozwija wiele kompetencji potrzebnych naszym dzieciom: Bill Gates twierdzi, że ” Nauka pisania programów to gimnastyka dla mózgu. Pozwala wypracować umiejętność efektywnego myślenia o rzeczach niezwiązanych z informatyką.” Przykłady z całego świata pokazują, że nauka podstaw programowania jest możliwa już od wczesnych etapów nauczania i to właśnie wówczas przynosi najlepsze efekty.

czytaj dalej na temat: ZAJĘCIA Z PROGRAMOWANIA W BIBLIOTECE W ŻABIEJ WOLI

„W krainie motyli”

Utworzono dnia 07.06.2018

Maluchy na ostatnim spotkaniu poznały historyjkę o motylkach, które z poczwarek stały się pięknymi owadami. Tradycyjnie dzieci wykonywały prace plastyczne do przeczytanej historii, w postaci motyli z rolek po papierze oraz wyklejanek z piankoliny, nie zabrakło również bardzo lubianych przez dzieci zabaw z chustą animacyjną. Dziękujemy i zapraszamy na kolejne spotkanie.

czytaj dalej na temat: „W krainie motyli”

Czasopisma w bibliotece

Utworzono dnia 05.06.2018

Pod takim hasłem przebiegało spotkanie w naszej bibliotece, w którym  udział brali uczniowie klasy III PSP im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Strzyżewicach – Rechcie wraz z wychowawczynią. Uczestnicy przeglądając czasopisma zobaczyli, co zawiera stopka redakcyjna, czemu poświęcone są poszczególne artykuły i do jakiego odbiorcy są skierowane. Na zakończenie wykonali zabawne zakładki narożne do książek. Dziękujemy za przybycie i zapraszamy do częstszych odwiedzin.

czytaj dalej na temat: Czasopisma w bibliotece

Pszczoły i ich miód

Utworzono dnia 30.05.2018

Na ostatnim spotkaniu z Maluszkami przyglądaliśmy się bliżej pszczołom i ich pożytecznej pracy. Po wysłuchaniu wiersza wykonywaliśmy małe ule i sympatyczne pszczółki z plastikowych jajek. Malowaliśmy farbami i smakowaliśmy pszczeli przysmak, którym jest miód. Dziękujemy za mile spędzony czas i zapraszamy za tydzień.

czytaj dalej na temat: Pszczoły i ich miód

"Witamy naszych gości"

Utworzono dnia 29.05.2018

W dniu 28 maja biblioteka w Strzyżewicach miała zaszczyt przyjmować kolejnych gości. Tym razem byli to uczniowie klasy 0A ze Szkoły Podstawowej nr 32 z Oddziałami Integracyjnymi im. Pamięci Majdanka w Lublinie. Dla naszych gości przygotowaliśmy wiele atrakcji, oprócz wspólnego czytania i zajęć plastycznych, bawiliśmy się w plenerze.  Były gry i zabawy na świeżym powietrzu, malowanie na folii oraz grillowanie, bo doskonałe humory i aura nam sprzyjała. Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie, zarówno zerówkowiczom, paniom nauczycielkom jak i dzielnym mamom. Wyrazy podziękowanie za wsparcie naszego spotkania kierujemy również na ręce pani Małgorzaty Kuna z Piekarni – Ciastkarni Kuna w Żabiej Woli.

czytaj dalej na temat: "Witamy naszych gości"

Warsztaty dla dzieci

Utworzono dnia 23.05.2018

Zapraszamy na kolejne zajęcia warsztatowe z rękodzieła w dniu 26 maja 2018 r. w godz. 9:30-11:30

NOWOŚCI, NOWOŚCI...

Utworzono dnia 23.05.2018

Drodzy Czytelnicy, serdecznie zapraszamy po nowości wydawnicze!

czytaj dalej na temat: NOWOŚCI, NOWOŚCI...

„Świętujemy urodziny Muszki - w kręgu twórczości Ewy Kołaczkowskiej”

Utworzono dnia 18.05.2018

W dniach 16-18 maja biblioteka gościła w swoich progach uczniów klas II szkół podstawowych z terenu naszej Gminy. Zaproszeni goście uczestniczą w projekcie „Świętujemy urodziny Muszki -  w kręgu twórczości Ewy Kołaczkowskiej”. Celem przedsięwzięcia jest zachęcenie młodych czytelników do poznawania twórczości i sylwetki pisarki, która jest równocześnie patronką biblioteki w Strzyżewicach. Uczniowie wspólnie z wychowawcami czytają przygody Muszki, do których wykonają prace plastyczne, a póki co w naszej bibliotece odbywały się warsztaty decoupage. Uczestnicy własnoręcznie wykonywali pudełeczka na drobiazgi, nazwane przez nas „Szkatułką na skarb pradziadka”

czytaj dalej na temat: „Świętujemy urodziny Muszki - w kręgu twórczości Ewy Kołaczkowskiej”

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Czerwiec 2018
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Imieniny

Godziny pracy biblioteki w Strzyżewicach

Poniedziałek 8:00 - 16:00

Wtorek 8:00 - 16:00

Środa 10:00 - 18:00

Czwartek 7:30 - 15:30

Piątek 8:00 - 18:00

Sobota - 8:00 - 14:00

 

 

Zapraszamy