Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

Witamy!

Utworzono dnia 21.10.2015

Witamy na naszej nowej stronie internetowej.

ZAGRAJ Z NIEPODLEGŁĄ W GRY PLANSZOWE

Utworzono dnia 13.12.2018

Rok 2018 dobiega końca, za nami wiele projektów umożliwiających świętowanie w przeróżne sposoby setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Warto pokusić się o podsumowanie naszych wiadomości na ten temat. 12.12.2018r. w  bibliotece w Żabiej Woli został zorganizowany wieczór gier planszowych pod nazwą „Zagraj z niepodległą w gry planszowe” Do dyspozycji uczniów było wiele gier planszowych z serii „Dumni z Polski”. Uczestnicy spotkania rozwiązywali specjalnie przygotowany test na platformie kahoot składający się ze 100 pytań, pod tytułem „Niepodległa”. Do wygrania były cenne nagrody. Uczniowi którzy najlepiej odpowiedzieli na pytania otrzymali gry planszowe, młodsi uczestnicy otrzymali kolorowanki patriotyczne. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

czytaj dalej na temat: ZAGRAJ Z NIEPODLEGŁĄ W GRY PLANSZOWE

NOC W BIBLIOTECE W ŻABIEJ WOLI

Utworzono dnia 11.12.2018

Z piątku na sobotę (7-8 grudnia) noc w bibliotece spędzili uczniowie klasy III. Mimo tego, że na dworze mróz w bibliotece panowała gorąca atmosfera. Uczniowie podzieleni na grupy zostali uwięzieni w bibliotece w której ukryte były różne zagadki. Zadaniem uczniów było odnajdywanie zagadek, rozwiązywanie ich, a w efekcie końcowym znalezienie klucza i wydostanie się na zewnątrz. Była to gra znana wszystkim pod nazwą ESCAPE ROOM. To doskonały sposób aby zachęcić dzieci do logicznego myślenia, sprawdzenia się w sytuacji stresowej oraz zachęcenie do sięgania po książki. Oczywiście escape room to świetna zabawa - nie tylko dla uczestników, ale również organizatorów.

czytaj dalej na temat: NOC W BIBLIOTECE W ŻABIEJ WOLI

Tydzień literacki

Utworzono dnia 05.12.2018

Gminna Biblioteka Publiczna im. Ewy Kołaczkowskiej w Strzyżewicach

oraz Centrum Kultury i Promocji Gminy Strzyżewice

zapraszają na "Tydzień Literacki w Gminie Strzyżewice".

 

czytaj dalej na temat: Tydzień literacki

„Mirabelka – kiełkująca historia Lublina”

Utworzono dnia 27.11.2018

W ramach oficjalnych obchodów stulecia Niepodległości, Biblioteka z Żabiej Woli wzięła udział w inspirującej akcji czytelniczej organizowanej przez Lustro Biblioteki „Mirabelka-kiełkująca historia w 100licy”. W ramach akcji nasza Biblioteka zorganizowała warsztaty na podstawie książki „Mirabelka” Cezarego Harasimowicza. Dzieci wysłuchały fragmentów książki, obejrzały wywiad z autorem i miejsca, które zostały opisane w książce.  Dzieci z klas młodszych szukały drzewa w najbliższej okolicy aby pod jego gałęziami porozmawiać o miłości i znaczeniu tego słowa.

czytaj dalej na temat: „Mirabelka – kiełkująca historia Lublina”

V Gminny Konkurs Plastyczny

Utworzono dnia 26.11.2018

Filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Kiełczewicach Górnych

wraz z Publiczną Szkołą Podstawową im. Orła Białego w Kiełczewicach Górnych,

zapraszają wszystkich chętnych do udziału w 

V Gminnym Konkursie Plastycznym
„TRADYCYJNE OZDOBY BOŻONARODZENIOWE – WITRAŻE”

Szczegóły w regulaminie zamieszczonym w załączniku.

Zapraszamy.

NOWOŚCI, NOWOŚCI, NOWOŚCI... :)

Utworzono dnia 19.11.2018

Drodzy Czytelnicy, serdecznie zapraszamy po nowości wydawnicze.

 

100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI - obchody w Żabiej Woli

Utworzono dnia 09.11.2018

11 listopada to najważniejsze polskie święto narodowe, upamiętniające rocznicę odzyskania niepodległego państwa w 1918 roku. Skłania do refleksji nad patriotyzmem nawet najmłodsze pokolenie. Jak świętować Niepodległość? Dlaczego to święto jest takie ważne? Tego dowiedzieli się uczniowie klasy II podczas warsztatów w bibliotece. Dzieci poznały historię drogi do Niepodległości oraz zobaczyły wystawę książek dotyczących właśnie Polski i jej historii. Na zakończenie warsztatów dzieci, wykonały piękne kotyliony, które zabrały ze sobą na pamiątkę.

czytaj dalej na temat: 100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI - obchody w Żabiej Woli

III Gminny konkurs plastyczny pt. „Moja ulubiona postać bajkowa” – rozstrzygnięty.

Utworzono dnia 07.11.2018

W dniu 6 listopada 2018 r. komisja konkursowa w składzie:  p. Anna Siatkowska – pracownik UG Strzyżewice, p. Tomasz Hanaj - dyrektor CKiP Gminy Strzyżewice oraz p. Monika Zagórska - Kozak - dyrektor biblioteki; zebrała się w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Strzyżewicach by wyłonić laureatów III edycji gminnego konkursu plastycznego pt. „Moja ulubiona postać bajkowa”. Tematem przewodnim tegorocznej edycji byli bohaterowie polskich bajek i baśni. Komisję czekało niezwykle trudne zadanie, ponieważ prace wykonane przez uczestników zadziwiały oryginalnością, kreatywnością i różnorodnością. Wśród sympatycznych bohaterów pojawił się: Reksio, Plastuś, Bazyliszek, Koziołek Matołek, Bolek i Lolek, a nawet „fragment lasu” z książki Marii Konopnickiej „Na jagody”.

czytaj dalej na temat: III Gminny konkurs plastyczny pt. „Moja ulubiona postać bajkowa” – rozstrzygnięty.

Spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem

Utworzono dnia 15.10.2018

W dniu 15 października 2018 r. na zaproszenie strzyżewickiej biblioteki, a konkretnie jej filii  w Bystrzycy Starej, w nasze strony zawitał pan Wiesław Drabik – polski pisarz i ilustrator, autor książek dla dzieci. W swoim dorobku pan Wiesław ma ponad 200 książeczek, które w większości są wesołymi, rymowanymi bajkami o zwierzętach, adresowanymi do najmłodszych czytelników i ich rodziców. Spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Bystrzycy Starej, a uczestniczyli w nim uczniowie klas 0 – 3.

czytaj dalej na temat: Spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem

„Witajcie w Krainie ziemniaka”

Utworzono dnia 02.10.2018

W piątek 28 września uczniowie klas II szkół podstawowych z terenu Gminy Strzyżewice wraz z wychowawczyniami, uczestniczyli w zorganizowanym po raz kolejny przez naszą bibliotekę „Święcie Pieczonego Ziemniaka”. Na uczestników jesiennego pikniku czekały liczne „ziemniaczane konkurencje”. Dzieci mogły się wykazać szybkością i zwinnością w konkurencjach sportowych m.in.  wyścigu z ziemniakiem na łyżce czy rzutem do celu, oczywiście ziemniakiem. Również Panie nauczycielki włączyły się czynnie w zabawę, próbując wykonać najdłuższą obierkę z ziemniaka.

czytaj dalej na temat: „Witajcie w Krainie ziemniaka”

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Grudzień 2018
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Imieniny

Godziny pracy biblioteki w Strzyżewicach

Poniedziałek 8:00 - 16:00

Wtorek 8:00 - 16:00

Środa 10:00 - 18:00

Czwartek 7:30 - 15:30

Piątek 8:00 - 18:00

Sobota 8:00 - 13:00

 

 

 

Zapraszamy